Uzaktan eğitimde göz sağlığına dikkat!
Pandemi süresince çocuğunuzun sağlık kontrollerini ertelediniz mi? Başlayan okul dönemi ile çocuğunuzun özel ihtiyaçlarını gözden geçirin ve sağlık muayenelerini yaptırın. Peki bunları nasıl yapacaksınız? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Demet Matben okul başarısı için yapılması gerekenleri anlattı.
SAĞLIK , 27 Kasım 2020 Cuma, 20:41
Uzaktan eğitimde göz sağlığına dikkat!

Sağlıklı beslenmeden harekete, uyku düzeninden uygun oyun saatlerine, sosyal mesafeden maskeye dek birçok kurala dikkat ederek bu süreci sağlıklı olarak geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuzun takviye olarak vitamin ve minerallere ihtiyacı olabilir, ama duyduğunuz her öneri çocuğunuz için uygun olmayabilir, hatta bu öneriler özel hazırlanmadığı için çocuğunuzda böbrek ve bağışıklık sistemi sorunlarına dahi yol açabilir. Çocuğunuzun ihtiyacına ve gelişimine göre nasıl bir yol izleyeceğinizi doktorunuz söyleyecektir.

Pandemiden dolayı ertelenen aşılar bu dönemde tamamlanabilir. Sağlıklı besleneme, uyku düzenlerinin sağlanması ve oyun saatlerinin ayarlanması bu dönemin sizler ve onlar için keyifli geçmesini sağlayacaktır. Tüm bunların yanı sıra maske kullanımının ve el hijyeninin neden gerekli olduğunu da onlara anlatmayı ihmal etmeyin.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR