Üzerinden uyuşturucu çıkan genç kız, satıcıları yakalattı!
İstanbul yolu jandarma kavşağında uygulama yapan Etimesgut Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, bir takside yolcu olarak bulunan 18 yaşındaki Hatice Ü.'nün üzerinde 4,5 gram metamfetamin ve 3 Lyrica isimli uyuşturucu hap buldu.
GÜNDEM , 18 Mayıs 2021 Salı, 08:28
Üzerinden uyuşturucu çıkan genç kız, satıcıları yakalattı!

Uyuşturucu kullanma, hakaret, tehdit gibi suçlardan 5 ayrı kaydı olduğu belirlenen Hatice Ü., ekiplere, Keçiören'de oturduğunu ve ailesi ile tartıştığı için evden ayrıldığını belirterek, uyuşturucu maddeleri daha önceden tanıdığı Yusuf T.'den aldığını söyledi.

Ayrıca Yusuf T. tarafından Yapracık bölgesindeki bir evde üç gündür zorla tutulduğunu ve tecavüze uğradığını iddia eden Hatice Ü., söz konusu kişinin yabancı uyruklu bir kişiyle uyuşturucu satışı yaptığını öne sürdü.

3 şüpheli gözaltına alındı

Bunun üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, Yusuf T.'nin babasına ait otomobille Mamak'tan çevre yolunu kullanarak, Yapracık istikametine gittiğini belirledi.

Eskişehir yolu üzerinde söz konusu otomobili durduran ekipler, araçtan indirdikleri ve üzerlerinde uyuşturucu madde ve tabanca bulunan Yusuf T., Muhammed Y. ve Afganistan uyruklu Muhammed Q.'yu gözaltına aldı.

Yapılan incelemede, Yusuf T.'nin uyuşturucu kullanma ve ticaretini yapmaktan 9, Muhammet Y'nin uyuşturucu kullanma, kasten yaralama, iş yerinden ve kurumdan hırsızlık ile dolandırıcılık suçlarından 6, Muhammed Q'nun ise uyuşturucu ticaretinden 2 ayrı suç kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

Şüphelilerin emniyet müdürlüğündeki sorgularının ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR