Vahşet!
Adana'nın Ceyhan ilçesinde yakılmış halde cesetleri bulunan iki kadından birinin kimliği DNA testiyle ötekinin ise memesindeki silikonun seri numarasından belirlendi.
GÜNDEM , 06 Mayıs 2012 Pazar, 11:45
Vahşet!
Edinilen bilgiye göre, Adana'nın Ceyhan ilçesinde ocak ayında kaybolan iki genç kadının cesetleri 3 Nisan'da Kızıldere köyü Cebelnur Dağı'ndaki vadide hayvanları otlatan çoban tarafından bulundu.

Durumun bildirilmesi üzerine Adana İl Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı ekipler 3 saat süren yolculuğun ardından bölgeye ulaştı. Ekipler çevrede yaptıkları geniş çaplı araştırmada toprağa gömülü vaziyette olan yakılmış ve çürümüş ceset parçalarına rastladı.

Yapılan incelemelerde vücutları kesici alet ile kesilen cesetlerin iki kadına ait olduğu belirlendi.

Olay Yeri İnceleme ekipleri bölgede yaptığı araştırmada kadın çizmesi ile çorap buldu. Öldürülen kadınların birisinin memesinde silikona rastlayan ekipler seri numarasını aldı. Jandarma sır cinayeti çözmek için özel bir ekip kurdu. Ekipler ilk önce kendi ve polis bölgesinde son zamanlarda kayıp kadın başvurusu yapılan dosyaları mercek altına aldı. Araştırma yapan ekipler seri numarasını aldıkları silikonların 2010 yılında Gülcan Ünlütaşkıran'a takıldığını belirledi.

Öldürülen kadınlardan birinin Gülcan Ünlütaşkıran olduğunu tespit eden ekipler ikinci cesedin kimliğini tespit etmek için hummalı çalışmasını sürdürdü.

Ünlütaşkıran'ın kaybolduğu 22 Ocak 2012 tarihinde kaybolan Bilgi Can'ın ailesine ulaştı ve Ünlütaşkıran ile arkadaş olduğunu öğrendi. Ekipler, tarafından olay yerinde bulunan çizme ile çorap da Can'ın ailesi tarafından teşhis edildi. Taşları yerine oturtan ekipler, iki kadının kimliklerini belirledi ancak kesinleştirmek için ailelerden DNA örnekleri aldı. Test sonucu yaklaşık bir ay sonra çıktı ve vahşice öldürülen iki kadının Bilgi Can ile Gülcan Ünlütaşkıran olduğu netlik kazandı.

Bilgi Can'ın cenazesi Kabasakal, Gülcan Ünlütaşkıran'ın cenazesi ise Buruk Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Jandarma şimdi cinayetleri işleyen katil ya da katilleri bulmak için soruşturmayı çok yönlü sürdürüyor.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR