Video skandalı! Yumruk yumruğa kavga
İran'da sosyal medyaya sızdırılan bir video görüntüsünde Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile bir meclis üyesinin kavga ettiği görülüyor.
DÜNYA , 28 Mayıs 2015 Perşembe, 09:12
Video skandalı! Yumruk yumruğa kavga
Mecliste nükleer programlarla ilgili kapalı oturum sonrasında cep telefonuyla gizlice kaydedildiği tahmin edilen  video görüntüsünde muhafazakar milletvekili Mehdi Kouchakzadeh Dışişleri Bakanı Zarif'e "Hain" diye sesleniyor. Zarif ise, bakan olarak ruhani lider Ayetullah Ali Hamaney'i temsil ettiğini belirterek, Kouchakzadeh'e ülkenin en tepesindeki lider için bu şekilde konuşmaya hakkı olmadığını söylüyor.

Videonun o an oturumda bulunan milletvekillerinden biri tarafından gizlice çekilip internete sızdırıldığı sanılıyor.

Altılar Grubu olarak bilinen ABD, Almanya, Fransa, Çin, İngiltere ve Rusya, uzun yıllardır İran'la nükleer programı konusunda uzlaşmanın yollarını arıyor. Görüşmelerin amacı, İran'ın nükleer enerjiyi sivil amaçlar için kullanmasını sağlamak, ancak atom bombası inşa etmesini engellemek. Batılı ülkeler, bunun karşılığında İran'a yönelik yaptırımları kaldırma sözü veriyor. Haziran sonuna kadar tüm teknik detaylarıyla kapsamlı bir anlaşma hazırlanması hedefleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR