WhatsApp'a yıllardır beklenen özellik geliyor!
WhatsApp'ta uzun yıllardır beklenen özellik nihayet geliyor. İşte milyonlarca kullanıcının çok işine yarayacak o özellik...
TEKNOLOJİ , 27 Temmuz 2020 Pazartesi, 15:24
WhatsApp'a yıllardır beklenen özellik geliyor!

WhatsApp kullananların önündeki büyük engel kalkıyor. Uygulamaya girenler bakın artık ne yapabilecek?

hürriyet.com.tr'de yer alan habere göre, WhatsApp hesapları bugün için sadece bir telefonda kullanılabiliyor. Bu nedenle telefonunuzda WhatsApp'ı etkinleştirdikten sonra bir başka telefonda WhatsApp uygulaması üzerinden hesabınıza giriş yapamıyorsunuz.

Güvenlik sebebiyle uygulanan bu sistemi esnetmeye hazırlanan WhatsApp, birden fazla cihaz üzerinde aynı hesabın kullanılabilmesi için düğmeye bastı. WABetaInfo'da yer alan habere göre bir WhatsApp hesabını 4 farklı cihazda kullanmak yakında mümkün olacak.

WhatsApp'ın diğer cihazlarda çalışması için de QR kodu veya SMS yöntemi kullanılacak. Böylece kullanıcılar dilediği cihazda yazışmaya devam edebilecek ve hesabını kontrol edebilecek.

Diğer yandan WhatsApp, pek çok özelliğe sahip ve bazılarını pek az kişi biliyor. Karşı tarafa mesaj yazarken 'typing...' yani 'yazıyor...' mesajını silmeye ne dersiniz?

Öncelikle WhatsApp'ta Hesap > Gizlilik bölümüne girin ve ardından Son Görülme ayarı açıksa kapatın.

Aynı şekilde Hesap > Gizlilik bölümündeyken Okundu Bilgisi kısmı eğer açık görünüyorsa hemen kapatın.

Şimdi de gelelim bir sonraki aşamaya. Tüm bu ayarları kapatmanıza rağmen birine yazı yazarken 'typing...' yani 'yazıyor...' mesajını gizlemek istiyorsanız işte yolu...

WhatsApp'a girmeden önce telefonunuzu Uçak Modu'na alın. Sonra da arkadaşınıza dilediğiniz uzunlukta mesaj atıp yollayın.

Sonra da Uçak Modu'ndan çıkın ve mesajın otomatik olarak karşı tarafa gittiğini görün. İşte hepsi bu!

Bu sayede WhatsApp'ta kime yazarsanız yazın, hiçkimse mesaj yazarken sizi göremeyecek ve mesajı yolladığınızda sadece ekranlarında görebilecekler.

Benzer şekilde Uçak Modu'nda mesajları ilk kez okurken de okundu bilgisini karşı taraftan gizleyebilirsiniz.

WhatsApp'a bilgisayardan giren herkesi çok yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Önce WhatsApp Web'e girmek için telefonunuzdan WhatsApp Web ayarına girin.

Ardından WhatsApp Web'e bu kez web tarayıcınız üzerinden girin.

Ardından tüm sohbetleriniz karşınıza gelecek. Bu kısımdan da hemen tepede bulunan alt alta dizili üç nokta butonuna tıklayın.

Bir sonraki adımda ise karşınıza gelen menüden Ayarlar'a girmeniz gerekiyor.

Ayarlar'a girdikten sonra da Tema bölümüne gireceksiniz. Ve geriye sadece bir adım kaldı.

Koyu seçeneğini seçtikten sonra WhatsApp kararacak ve telefonda olduğu gibi WhatsApp Web de siyah bir görünüme kavuşacak.

Koyu seçeneğini seçtikten sonra Tamam'a basmanız yeterli.

Koyu seçeneğini seçtikten sonra WhatsApp kararacak ve telefonda olduğu gibi WhatsApp Web de siyah bir görünüme kavuşacak.

Koyu seçeneğini seçtikten sonra Tamam'a basmanız yeterli.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR