Whatsapp'ın en büyük rakibi atağa kalktı
Çinli popüler anlık iletişim uygulaması WeChat, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı
TEKNOLOJİ , 06 Mart 2018 Salı, 11:49
Whatsapp'ın en büyük rakibi atağa kalktı

WeChat, taksi çağırma, yemek sipariş etme, doktor randevusu alma, para gönderme ve yeni arkadaşlar bulma olanağı sağlıyor

Kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu Çin'de bulunan ve anavatanında Weixin adıyla bilinen WeChat, dev bir kilometre taşını geride bırakarak aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı.

WHATSAPP'IN EN YAKIN TAKİPÇİSİ

Çinli teknoloji devi Tencent tarafından geliştirilen uygulama, aylık 1,5 milyar aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp'ın en yakın takipçisi konumunda.

WhatsApp benzeri bir mesajlaşma uygulaması olarak yayın hayatına başlayan WeChat, kısa sürede evrilerek kullanıcılarının mesajlaşmanın ötesinde birçok işlemi uygulama içerisinden yapmasına olanak tanıdı.

KULLANICILARA BİRÇOK OLANAK SUNUYOR

Zaman içerisinde Çin'in en büyük sosyal ağına dönüşen WeChat, kullanıcılarına taksi çağırma, yemek sipariş etme, doktor randevusu alma, banka hesaplarını kontrol etme, para gönderme, ödeme yapma ve hatta yeni arkadaşlar bulma olanağı sağlıyor.

WeChat, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Çin dışındaki ülkelerde ise anlık iletişim odağında daha kısıtlı özelliklerle hizmet veriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR