Yağmur suyu içerek 6 gün hayatta kaldı
Tokat'ın Erbaa ilçesinde ailesiyle odun toplarken ormanda kaybolduktan 6 gün sonra bulunan Mustafa Can Yaşar'ın, ormanda kaldığı sürede yağmur sularını içtiği anlaşıldı.
GÜNDEM , 11 Haziran 2015 Perşembe, 21:48
Yağmur suyu içerek 6 gün hayatta kaldı
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Mustafa Can'ın sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.

Çocuk yoğun bakım servisi sorumlusu çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Yrd. Doç. Dr. Erhan Karaaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Laboratuvar değerlerinde bozukluk halen devam ediyor. Yoğun bakımda tutacağız. Tahmin ediyorum 1 veya 2 gün içinde taburcu ederiz. Mustafa bize 'yağmur suyu içtim' diye tarif ediyor. Su ihtiyacını böyle karşılamış. Gıdayı nasıl temin ettiği söyleyemiyor. Testlerinde de bir şey gözükmüyor. Belli ki yağmur suyu yetmemiş. Bir miktar susuz kaldığını gösteren bulgular var" şeklinde konuştu.

Doktor ve hemşirelerin "Yağmur suyu mu içtin" sorusuna elini ağzına götürerek karşılık veren küçük çocuk hala konuşamıyor, soruları başını sallayarak cevaplıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR