Yakıt alırken kalbi duran sürücüyü hayata döndürmek için saniyelerle yarıştılar!
Erzurum'da yakıt almak için akaryakıt istasyonuna gelen Ekrem Memiş, aracının içinde kalp krizi geçirdi. Durumu fark eden istasyon çalışanları Memiş'i aracın içerisinden çıkararak durumu sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine istasyona gelen ekipler, yaklaşık yarım saat kalp masajı yaparak Memiş'i hayata döndürdü. Kalbi yeniden çalıştırılan Memiş, hastaneye kaldırılırken o anlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
EKONOMİ , 14 Temmuz 2021 Çarşamba, 12:31
Yakıt alırken kalbi duran sürücüyü hayata döndürmek için saniyelerle yarıştılar!

Erzurum'un Yakutiye ilçesinde bulunan Sanayi semtinde meydana gelen olayda, Ekrem Memiş, 25 LT 693 plakalı otomobiline yakıt almak için akaryakıt istasyonuna geldi. Aracın deposunu dolduran istasyon görevlisi Cahit Torunoğlu, sürücünün rahatsızlandığını görünce arkadaşlarından yardım istedi.

SAĞLIK GÖREVLİLERİ ZAMANA KARŞI YARIŞTI

112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayan istasyon çalışanları, su ve kolonya ile kendine getirmeye çalıştıkları Memiş'i daha sonra aracından çıkararak yere yatırdı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, kalbinin durduğunu belirledikleri sürücüye kalp masajı yapmaya başladı. Bir süre bulunduğu yerde kalp masajı yaptıkları Memiş'i ambulansa alan sağlık görevlileri, zamana karşı yarıştı.

YARIM SAAT KALP MASAJI YAPILDI

Yaklaşık yarım saat süren kalp masajı sonrası kalbi yeniden çalıştırılan Memiş, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Memiş'in sağlık durumunun kritik olduğu öğrenildi.

''ARAÇTAN ÇIKARIP YERE YATIRDIK''

Arkadaşlarıyla birlikte Ekrem Memiş'e ilk müdahaleyi yapan akaryakıt istasyonu görevlisi Cahit Torunoğlu, "Sürücü, aracıyla yakıt almak için pompaya yanaştı. Deposunu doldurduktan sonra ücretini almak isterken rahatsız olduğunu gördüm ve arkadaşlarıma seslendim. 112'yi arayıp ambulans istedik. Ambulans gelene kadar kolonya ve su vermeye çalıştık daha sonra araçtan çıkarıp yere yatırdık. Çok kısa süre sonra ambulans gelerek gerekli müdahaleyi yaptı" dedi.

HAYATA DÖNDÜRME MÜCADELESİ KAMERADA

Öte yandan otomobil sürücüsü Ekrem Memiş'i istasyonda hayata döndürme mücadelesi, güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde; görevlinin, rahatsızlanan sürücüye arkadaşlarıyla müdahale ettiği ardından sağlık ekiplerinin kalp masajı yaptığı anlar yer aldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR