Yaptıkları birçok diziye konu olmuştu! 26 yıl sonra konuştu
Sinaloa Karteli'nin kurucu ortağı olan Jesus Hector Palma Salazar'ın yaşamı birçok diziye konu oldu. Yaklaşık 26 yıldır tutuklu olan Salazar kendisi ile ilk defa yapılan röportajda, bu dizilerle ilgili fikrini de açıkladı: "Hastalıklı kişilerin ilgisini çekmek için..."
DÜNYA , 03 Haziran 2021 Perşembe, 08:51
Yaptıkları birçok diziye konu olmuştu! 26 yıl sonra konuştu

Son yıllarda Meksika'nın narkotik suçlar ve kartel ile en çok ilişkilendirilen figürlerinden biri olan Jesus Hector Palma Salazar, ünü sayesinde dünyaca popüler birçok uyuşturucu dizisine konu oldu.

Geçtiğimiz günlerde bir medya kuruluşuyla ilk defa röportaj yaptığı sırada kendisine bu diziler hakkındaki görüşleri sorulan Salazar, "Hiç izlemedim, bana biraz bahsedenler oldu ama ilgimi çekmiyor. Az da olsa bana anlatılanlara bakacak olursak dizideki hiçbir şey doğru değil. Tamamen yazarın hayal ürünü ve hastalıklı kişilerin ilgisini çekmek için yapılan diziler, benimle hiçbir ilgisi yok" dedi.

Salazar, yıllar içinde esrar tüketiminin iyice arttığına ve uyuşturucu ticaretinden kaynaklanan şiddete dikkat çekerek, yeterli düzenleme sağlanırsa bunun kötü bir fikir olmadığını savundu.

Özgürlüğüne kavuştuktan sonra kendisini uyuşturucu kaçakçılığı ve intikama adayacağı iddiaları konusunda ise hakkında yanlış düşünüldüğünü kendisini sadece ailesine ve ailesinden miras kalan topraklarda çalışmaya adayacağını belirten Salazar, hayatta en çok istediği şeyin şu anda kendisi ve ailesi için huzur ve uyum olduğunu söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR