Yaralı teröriste linç girişimi!
Erzincan'ın Kemah İlçesi'nde yaralı ele geçirilen 'Botan' kod adlı PKK'lı teröristin ambulansla komşu illere nakli, 3 kez linç girişimiyle engellenmek istendi.
GÜNDEM , 29 Ağustos 2015 Cumartesi, 08:22
Yaralı teröriste linç girişimi!
Erzincan 'ın Kemah İlçesi'nde yaralı ele geçirilen 'Botan' kod adlı PKK'lı teröristin ambulansla komşu illere nakli, 3 kez linç girişimiyle engellenmek istendi. Yolu kesen öfkeli kalabalık, ambulansa zarar verince yaralı terörist, güvenlik kuvvetlerine ait bir araçla kurtarıldı ve başka bir kente götürüldü.

SÜRÜCÜ KAÇMAK İSTEDİ, 1 KİŞİ ÖLDÜ

Erzincan ile Kemah arasındaki karayolu, Acemoğlu Boğazı Mevkii'nde bir grup PKK'lı tarafından 27 Ağustos perşembe günü kesildi. Erzincan 'dan İliç 'e gitmek için yola çıkan otomobilin sürücüsü Ali Rıza Vural, teröristleri görünce kaçmak istedi. Kurşunlara hedef olan otomobilde bulunan 64 yaşındaki Makbule Vural, öldü.

ELE GEÇİRİLEN YARALI TERÖRİST ERZURUM'A GÖTÜRÜLMEK İSTENDİ

Başlatılan operasyonda sıcak temas sağlanırken 1 terörist ölü, 1 terörist yaralı olarak ele geçirildi. Yaralı ele geçirilen 'Botan' kod adlı terörist, 28 Ağustos günü tedavi için Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan müdahale ardından saat 20.00'de ambulansa alınan yaralı teröristErzurum 'a götürülmek için yola çıkarıldı.

SİVAS'A GÖTÜRÜLMEK İSTENDİ, YOLLAR KESİLDİ

Ancak sosyal medya üzerinden iletişim kuranlar, PKK'lı teröristi taşıyan ambulansın yolunu kesmek için 98 kilometre uzaklıktaki Tercan İlçesi'nde toplandı. Bunun duyulması üzerine ambulans Kargın Beldesi yakınlarından döndürüldü. Sivas 'a yönlendirilen ambulansın önü bu kez 69 kilometre uzaklıktaki Refaiye İlçesi yakınlarından kesildi. Bunun üzerine Erzincan 'a dönmek isteyen ambulansın yolu, Refahiye 'nin Alacaatlı Köyü yakınlarında kesilerek araç durduruldu.TERÖRİST LİNÇ ETMEK İSTEDİLER

Otomobilleri ile ambulansı izleyen 100 kişiden fazla öfkeli kalabalık, Erzincan 'a 49 kilometre uzaklıkta karayolunu kapatarak ambulansın içinde bulunan teröristi linç etmek istedi. Jandarma ve Emniyet Çevik Kuvvet ekipleri ambulansın çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

AMBULANSIN CAMLARI KIRILDI, LASTİKLERİ PATLATILDI

Ambulansın camlarını kıran ve lastiklerini patlatan öfkeli kalabalığı sakinleştirmek için Vali Süleyman Kahraman ve Emniyet Müdürü Doğan İnci olay yerine gitti. Kentten de çevik kuvvet ve özel hareket polisleri sevk edildi. Bu sırada öfkeli grupta bulunanlardan bir bölümü, ambulans içinde bekleyen yaralı PKK'lı teröristi linç etmek istedi.


MÜDAHALE EDİLDİ AMBULANS KAÇIRILDI

Ambulansa taş atanlara ve içine girmek isteyenlere biber gazı ile müdahale edildi ve ambulans kaçırıldı.


SİVAS-ERZİNCAN YOLU TRAFİĞE KAPATILDI

Hemen ardından Erzincan - Sivas karayolu güvenlik güçleri tarafından trafiğe kapatıldı ve öfkeli gruptakilerin ambulansı takip etmelerine izin verilmedi.

ADI AÇIKLANMAYAN BİR İLE GÖTÜRÜLDÜ

Güvenli bir yerde ambulanstan alınan yaralı terörist, Emniyet Müdürlüğü 'ne ait bir araca nakledildi. Yaklaşık 5 saat süren kovalamaca ardından PKK'lı terörist hangisi olduğu açıklanmayan komşu illerden birinin hastanesine götürüldü.

Yaralı teröristin naklinin sağlanmasıyla Erzincan - Sivas karayolu tekrar ulaşıma açıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR