Yargıtay'dan Aziz Yıldırım kararı
Yargıtay'ın "Futbolda şike kumpası" davasının müştekilerinden Fenerbahçe Spor Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım'a verilen beraat kararını usulden bozdu.
SPOR , 02 Ocak 2020 Perşembe, 18:38
Yargıtay'dan Aziz Yıldırım kararı

"Futbolda şike kumpası" davasının müştekilerinden Fenerbahçe Spor Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu sanıklar yeniden yargılanacak.

Futbolda şike davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 2015 yılında aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 36 sanığın "şike" ve "örgüt" suçundan beraatine karar vermişti.

AZİZ YILDIRIM'A VERİLEN BÜTÜN CEZALAR İPTAL EDİLMİŞTİ

Heyet, sanık Aziz Yıldırım'a "örgüt kurmak" suçundan verilen 2 yıl 6 aylık hapis cezasını iptal ederek, yüklenen suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması gerekçesiyle Yıldırırım'ın beraatine hükmetmişti.

Mahkeme heyeti, sanık Yıldırım hakkında Fenerbahçe'nin 2010-2011 sezonunda İBB, Karabük, Ankaragücü ve Sivasspor ile yaptığı maçlarda "şike", Trabzonspor-Bursaspor, Eskişehir-Trabzonspor ve Trabzonspor-İBB maçlarında ise "teşvik primi" suçlarından verilen 3 yıl 9 aylık hapis cezası ve 1 milyon 312 bin 500 liralık adli para cezasının iptaline karar vererek, bu suçların sanık tarafından işlendiğinin sabit olmadığı gerekçesiyle Yıldırım'ın beraatine karar vermişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR