'Yayında uyuyarak' binlerce dolar kazanç!
Önde gelen yayın platformu Twitch'te yayında uyuyan yayıncılar dikkat çekmeye devam ediyor. Son olarak bir yayıncı uyumaya çalıştığı, izleyicilerin bağış ve bit ile onu rahatsız ettiği yayında hatırı sayılır miktarda kazanç sağladı.
TEKNOLOJİ , 16 Şubat 2021 Salı, 08:56
'Yayında uyuyarak' binlerce dolar kazanç!

Son zamanlarda 'uyku yayını' konseptinin yüksek gelir sağlaması, yayıncıları bu alana çekti. Kısa sürede yüksek kazanç sağlanan bu yayınlar, oyun oynanan yayın konseptinin önüne de geçmeye başladı.

Twitch izleyicilerinde yayında uyuyan yayıncılar rağbet

İzleyicilerin alıştığı uyuma yayınlarına bir yenisi daha eklendi. 26 yaşındaki ABD'li Twitch yayıncısı Asian Andy, yayında uyumaya çalıştı. İzleyiciler de abonelik, bağış ve bit gönderimiyle onu uyanık tutmaya çalıştı. Yayıncı, bu süreçte de 16 bin dolar civarında gelir sağladı. Gelen bağış bildirimleri sayesinde de yayıncı uykuya geçemedi.

İzleyicilerden bağış geldiğinde yayıncı tarafından ayarlanan bot, bağış metinlerini seslendirdi. Yüksek sesle okuma yapan bot, yayıncıyı uykusuz tutarak izleyicilerin amacını yerine getirdi. Bununla birlikte izleyiciler, yayıncının kişisel asistanı Amazon Alexa'ya da komutlar gönderdi. Komutlar arasında köpek gibi havlama, yüksek sesle müzik çalma ya da alarm saati gibi ses dinletme yer aldı. İzleyicilerine teşekkür eden yayıncı, "Eskiden 16 dolara Uber kullanırdım." dedi ve kazanca gönderme yaptı.

İlerleyen zamanlarda da uyku yayınlarının devam etmesi bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR