Yaylada kara saplanan aile kurtarıldı!
Düzce Sinekli Yaylası'nda araçları kara saplanan aile, Düzce Arama ve Kurtarma Derneği (DAKE) ekibi tarafından kurtarıldı.
GÜNDEM , 02 Ocak 2020 Perşembe, 11:21
Yaylada kara saplanan aile kurtarıldı!

Olay dün akşam saatlerinde Düzce Sinekli Yaylasında meydana geldi. Düzce'den, Bolu Abant'a giden Oktay Gözütok, Şenay Gözütok, Cihan Gözütok ve Neslihan Gözütok, 07 AZA 63 plakalı arazi araçları ile Abant yolunda yaşanan yoğun trafiğe takılmamak için Sinekli Yaylası yolunu kullanarak Düzceye ulaşmak istedi. Ancak yoğun kar yağışı nedeniyle araçları 30 santimetreye ulaşan kara saplanan Gözütok ailesi bir süre yürüdükten sonra telefonların kapsama alanına girmesi ile durumu güvenlik güçlerine haber verdi.

Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ise Gözütok ailesinin kurtarılması için gönüllü olarak kurulan Düzce Arama ve Kurtarma Derneği'ne kurtarma yetkisi verdi. DAKE ekipleri Sinekli Yaylasına çıkarak yaklaşık 3 saat sonra 4 kişilik Gözütok ailesine ulaştı. Kara saplanan araç traktörlerle çekilerek karın içinde çıkarıldı. Kurtarma ekiplerinin araçlarına alınan 4 kişilik aile ise kontrol amaçlı Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR