Yeğenlerini öldüren amcaya 2 kez müebbet hapis istemiyle dava!
İstanbul Sultanbeyli'nde geçen Mart ayında 'miras anlaşmazlığı' nedeniyle yeğenleri Emrah Elitaş ve Seher Türk'ü silahla ateş ederek öldürdüğü iddia edilen Nusrettin Elitaş hakkında 2 kişiye karşı işlediği "Kasten öldürme" suçundan 2 kez müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.
GÜNDEM , 28 Ekim 2021 Perşembe, 15:57
Yeğenlerini öldüren amcaya 2 kez müebbet hapis istemiyle dava!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede Emrah Elitaş ve Seher Türk'ün silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmesi üzerine soruşturma başlatıldığı anlatıldı. Olay yeri ve çevresindeki kamera görüntülerinin incelenmesine başlanıldığı anlatılan iddianamede şüpheli Nusrettin Elitaş'ın 11 Mart 2021'de olay yerinden sonra Üstün Sokak üzerinde koşmaya başladığı, ardından Ramazanoğlu Camii'ne girerek üzerindeki montu ve bereyi bıraktıktan sonra yürümeye devam ettiği belirtildi. Şüphelinin bırakmış olduğu montun cebinde tabanca mermisi bulunduğu anlatılan iddianamede, şüphelinin emniyet ekiplerince Kocatepe Mezarlığı önünde gözaltına alınarak yakalandığı ve şüphelinin üzerinde 1 adet tabanca ele geçirildiği ifade edildi.

YEĞENLERİNİ CİNAYET İŞLEDİĞİ GÜNE KADAR GÖRMEMİŞ

Emniyette şüphelinin susma hakkını kullandığı anlatılan iddianamede, şüpheli Nusrettin Elitaş'ın savcılık ifadesinde maktuller Emrah Elitaş ve Seher Türk'ün ağabeyinin çocukları olduğunu söyleyerek "Benim ağabeyim ile yaklaşık 20 sene öncesine dayanan babamdan kalan mallardan türü aramızda anlaşmazlık ve husumet vardı. Ağabeyimin şuanda oturmuş olduğu evi ben yapmıştım ancak bu ev annemin üzerineydi. Abim daha sonra annemi kandırarak bu evi kendi üzerine aldı. Yine köydeki çeşitli arazi ve arsalar yüzünden aramızda anlaşmazlıklar oldu. Bu yüzden ben 20 senedir ağabeyimle görüşmüyordum, maktuller olan yeğenlerimi bugüne kadar hiç görmedim" dediği anlatıldı.

'VURDUĞUM KİŞİNİN YEĞENİM EMRAH OLDUĞUNU BİLMİYORDUM'

Şüpheli Elitaş'ın ifadesinde babası üzerine kayıtlı olan araba nedeniyle maktul Seher Türk'ün kendisine dava açtığını, icralık olduğunu, bundan dolayı aile huzurunun bozularak olaydan 2 ay önce eşinden boşandığını belirtti. Çocuklarının kendisine "Sen bizi hacizlik ettin, hayatımızı değiştirdin" diyerek tepki gösterdiğini söyleyen şüpheli Nusrettin Elitaş, aralarındaki sorunu çözmek için yengesini aradığını, yengesinin kendisini olay yerine çağırdığını ve olay yerine vardığında maktul Seher Türk'ün ve eşi Yusuf Türk'ün kendisini arayarak kendisine küfür ettiğini söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR