Yeni Facebook VR gözlük modeli ortaya çıktı!
Facebook'un VR yani sanal gerçeklik teknolojisi tarafındaki çalışmaları devam ediyor. Şimdi de yeni Facebook VR gözük modeli ortaya çıktı. Yeni bilgiler gösteriyor ki Facebook, VR teknolojisini oldukça basit bir şekilde kullanılabilir hale getirmek üzerine ciddi çalışmalar gerçekleştiriyor.
TEKNOLOJİ , 30 Haziran 2020 Salı, 15:07
Yeni Facebook VR gözlük modeli ortaya çıktı!

Facebook VR gözlük modeli güneş gözlüğü gibi olacak

Yeni ortaya çıkan sanal gerçeklik gözlüğü, en çok yeni tasarımı ile dikkatleri üzerine toplayacak gibi görünüyor. Herhangi bir güneş gözlüğü gibi görünen yeni VR gözlüğü, şu an için prototip örneklerinden biri olarak kendini gösteriyor. Yapılan açıklamalara göre yeni gözlük, sanal geçeklik görüntüleri oluşturabilmek için çok katmanlı holografik filmler kullanıyor. Bir çeşit projeksiyon gibi çalışan mekanizma, üç boyutlu görüntü oluşturulmasını sağlayabiliyor.

Şu an için açıklanan bilgilere göre yeni Facebook VR gözlük modeli, 1200 x 1600 piksel çözünürlüğünde görüntüler oluşturabiliyor. Gözlüğün ağırlığının ise 10 gr seviyesinde olduğu ifade ediliyor. Buna karşın herhangi bir teknik detay da söz konusu değil. Batarya, görüntü aktarımı ve kullanım modeli konusunda, en azından şu an için detaylı bilgiler gündemde bulunmuyor.

Bilindiği gibi Facebook, Oculus VR ile birlikte sanal gerçeklik tarafında önemli çalışmalarına devam ediyor. Ancak kullanıcıların en büyük eleştirisi olan kullanım kolaylığı, halen daha VR teknolojisinin önündeki engellerden oluyor. Nitekim Facebook'ta bu konuya çözüm bulmaya çalışıyor gibi görünüyor. Son olarak hatırlatmak gerekirse Apple'ın da normal bir gözlük gibi görünen giyilebilir teknoloji cihazı üzerinde yaptığı çalışmaların detayları ortaya çıkmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR