Yeni Star Wars filmi 2023'e kaldı
Koronavirüs nedeniyle birçok sinema filmleri ertelendi. En son Disney, yeni Star Wars filmini ertelemek zorunda kaldığını açıkladı.
TEKNOLOJİ , 28 Temmuz 2020 Salı, 09:59
Yeni Star Wars filmi 2023'e kaldı

Disney Netflix'e rakip olan Disney+ platformunda yeni filmeler ve diziler ekleye dursun, sinema yapımlarında ciddi frene basmış durumda. Daha önce açıklanan bir çok sinema filmi ertelenmiş durumda. Mulan, adı pek belli olmayan yeni Star Wars filmi ve Avatar planlanan tarihlerde sinemelarda yerini alamayacaklar.

En erken Mulan ile tanışacaktık. Daha doğrusu daha önce cizgi film olan bu yapım gerçek aktörlerle sinema perdesine gelecekti. Bu yapım planlara göre 26 Mart 2020'de sinemalarda gösterilecekti. Fakat Covid-19 nedeniyle bu yapım sürekli olarak ertelendi. Öyle ki Disney, Mulan filmi için artık bir tarih vermniyor.

Benzer bir durum adı henüz belli olmayan yeni Star Wars ve Avatar 2 filmler için de geçerli. Tek bir fark ile. Disney bu yapımlar için tarih verebiliyor. Yeni Star Wars yapımı 22 Aralık 2023'de hazır olacak. Disney bu yapım için 16 Aralık 2022 tarihini vermişti.

Avatar'ın yönetmeni olan James Cameron da Twitter üzerinden, Avatar 2'nin gösterim tarihinin Aralık 2021'e yetişemeyeceğini açıklamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR