Haber Giriş Tarihi: 30.11.2021 11:25

Yeraltı dövüş kulübünde 20 yaşındaki üniversiteli öldü!

ABD'nin Nevada Üniversitesi'nde (UNLV) okuyan 20 yaşındaki erkek öğrenci bir üniversite topluluğunun düzenlediği boks maçında aldığı darbelerle hayatını kaybetti.

Üçüncü sınıf öğrencisi Nathan Valencia, Kappa Sigma Kardeşliği'nin Dövüş Gecesi (Kappa Sigma Fraternity's Fight Night) etkinliğine katılmıştı. Valencia'nın arkadaşı Joe Castro etkinliği "yeraltı dövüş kulübü" diye niteledi.

Topluluğun Instagram hesabında paylaşılan afişe göre 19 Kasım'da Las Vegas'taki Sahara Etkinlik Merkezi'nde düzenlenen müsabakanın ana dövüşü Valencia ve Emmanuel Aleman adlı kişi arasında gerçekleşti.

Valencia'nın ailesi oğullarının ciddi beyin hasarı aldığını ve dövüşün ardından yere yığılarak 23 Kasım'da hayatını kaybettiğini söyledi. Valencia eğer ölmeseydi 4 gün sonra 21 yaşına girecekti.

Topluluksa olayın ardından yayımladığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Kappa Sigma Kardeşliği, Las Vegas'taki Nevada Üniversitesi'nde okuyan Nathan Valencia'nın kaybından büyük üzüntü duyuyor. Valencia ailesi ve tüm UNLV bileşenlerine en derin taziye, düşünce ve dualarımızı sunuyoruz."

Valencia ailesinin avukatı "Nathan'ın kaybından ötürü çok üzgünler" dedi. Yaşanan olay sırasında güvenlik önlemlerinin yeterli olmadığının tespit edildiğini söyleyen avukat tüm detayları inceleyeceklerini ifade etti.

Valencia'nın arkadaşı Castro etkinlikte hiçbir sağlık personelinin veya doktorun bulunmadığını söyledi.

UNLV Rektörü Richard Whitfield ise uzun bir e-postayla "İçimizden birinin hayatını kaybetmesi nedeniyle şoke olduk ve çok üzüldük" dedi.

Valencia ailesi Nathan'ın hastane ve cenaze masraflarını karşılayabilmek için GoFundMe'de bağış topluyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar