Yerli otomobilden video geldi!
Türkiye'nin yerli otomobili için yeni video paylaşıldı. SUV modeli olduğu anlaşılan, 4X4 sistemi ve zemindeki bataryaları gösterildi.
EKONOMİ , 26 Aralık 2019 Perşembe, 14:47
Yerli otomobilden video geldi!

Yerli otomobilin lansmanına sayılı saatler kala son görseli Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu Twitter'dan açıkladı.

Farları, A sütunu, aynası, tavan çıtası, tamponu, difüzörünün ardından bugün de elektrik sisteminin görüntüsü yayınlandı. Elektrik sistemiyle birlikte bataryalar, ve 4 tekerde de bulunan elektrikli motor ön plana çıktı. Amortisörleri de videolarda yer aldı.

4 tekerden çekişli olacak olan yerli otomobilin arka tarafına ilişkin de silüet oluşmaya başladı. Yan cepheden de silüeti belli olan ve SUV modeli olduğu anlaşılan Türkiye'nin Otomobili'nin tanıtımı yarın gerçekleşecek.

SON TEKNOLOJİ OLACAK

Yerli otomobilin elektrikli ve otonom sürüşe elverişli olması bekleniyor. 2022 yılında ise seri üretime geçilmesi planlanıyor.

KİLOMETRE DETAYI

Yerli otomobili tüm Türkiye merakla beklerken Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu arabanın iç ve dışına ilişkin görselleri Twitter hesabından paylaşmaya başladı.

Bugün elektrik ve motor kısmı gösterilirken dış görünümüne ilişkin de silüet bilgisi verildi. İç görüntüsü ise saat 14:53'te sürpriz bir şekilde açıklandı.

Kaliteli, ferah ve teknolojik iç mekana sahip olan yerli otomobilde bir detay gözden kaçmadı.

Yerli otomobilin hayalet ekranında kilometre bilgisi olarak yaptığı toplam yol 120 kilometre olarak görüntülendi.

İŞTE O DETAY:

İÇİ GÖSTERİLDİ

TOGG Twitter'dan yerli otomobilin içini gösteren fotoğrafı paylaştı. Otomobilin içi gösterilirken saat olarak 14:53 seçildi ve İstanbul'un Fethi'ne vurgu yapıldı.

Yerli otomobile ilişkin detaylar açıklanırken sürpriz gelişme yaşandı. Yerli otomobilin iç görseli de yayınlandı. İstanbul'un Fethi'ne yapılan vurgu ile saat 14:53'te otomobilin iç görseli milyonlarca bekleyenle buluştu. Bir daha ki fotoğraf ise saat 19:23'te yayınlanacak.

Arabanın içinde deri ve siyah ahşap karışımı direksiyon, komple deri ve bej renkli koltuklar, deri kaplama pandizot ve torpido, iç ambiyans aydınlatması, alüminyum detaylı difüzörler, 4 cam otomatiği ve kapı pandizotlarında Selçuklu mimarisi figürler kullanıldı. Dokunmatik ve dijital klimaya sahip yerli otomobilde komple dijital hayalet gösterge de bulunuyor. Bluetooth ile telefonla görüşme imkanı sağlayan dokunmatik ekranda navigasyon hizmeti de bulunacak. Start-stop teknolojisine de sahip olan Türkiye'nin Otomobili'nde anahtarsız giriş de yer alıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR