Yıkılacak binalara kapılı bariyer
İstanbul'da kentsel dönüşüm kapsamında Avcılar'da yıkım sürecine giren ve boşaltılan binalar için genellikle alınan kapılı bariyerli bir önlemin benzeri de Esenler'de uygulandı. Görenlerin şaşkına döndüğü bariyerle ilgili firma görevlileri, söküm sırasında bazı parçaların düştüğünü bu nedenle pratik çözüm olarak kapılı bariyeri uyguladıklarını söyledi.
GÜNDEM , 28 Şubat 2021 Pazar, 13:36
Yıkılacak binalara kapılı bariyer

Avcılar'da hızlanan kentsel dönüşüm kapsamında boşaltılan binaların yıkımını üstlenen firmalar yaya ve araç trafiğinin tehlikeye düşmemesi için yapıdaki tahta kapıları tek tek sökerken, bunları binanın çevresinde birbirine tutturuyor.

Avcılar'da bugüne kadar çok sayıda binanın çevresinde kapılı bariyer monte edilirken benzer görüntüye Esenler'de de rastlandı.

Esenler'deki Menderes Mahallesi'nde bulunan 4 katlı boşaltılan, bitişik iki binanın çevresinde birbirine çakılı kapıları görenler şaşırdı. Yıkım işini üstlenen firma görevlileri, söküm sırasında bazı parçaların düştüğünü bu nedenle pratik çözüm olarak kapılı bariyeri uyguladıklarını söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR