Yıldırım'da 400 çocuk sünnet ettirildi
Yıldırım Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal sorumluluk projesi kapsamında 400 çocuğu sünnet ettirerek erkekliğe ilk adımı atmalarını sağladı.
BURSA , 22 Ağustos 2015 Cumartesi, 14:46
Yıldırım'da 400 çocuk sünnet ettirildi
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, belediye tarafından sünnet ettirilen 400 çocuğu hastanede ziyaret etti. Modern şartlarda sünnet olan çocuklar ve aileleriyle bir araya gelen Başkan Edebali, yerel yönetim olarak önemli bir sosyal sorumluluk projesini imza attıklarını söyledi. Edebali, "Sünnet geleneği hem değerlerimizi muhafaza etme adına hem de inancımızın gereği bizim için çok önemli. Yıldırım Belediyesi olarak yaptığımız bu projeyle hem bu geleneği yaşatıyoruz hem de toplumdaki sosyal yardımlaşmaya katkıda bulunuyoruz” dedi.

Yerel yönetim olarak hayata geçirdikleri her sosyal projenin ‘insan’ odaklı olduğunun vurgusunu yapan Başkan Edebali, “İlçemizdeki dezavantajlı gruplarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Bu sene bir değişiklik yaparak bu gruplarımızın talepleri doğrultusunda, ortak paydaşlarımızdan olan özel müteşebbislerimizle birlikte böyle güzel bir organizasyona imza attık. Sünnet edilen çocuklara yakın zaman içerisinde düğün yapmayı planlıyoruz. Şölen havasında gerçekleştireceğimiz bir düğünle sünnet olan çocuklarımızın ve ailelerimizin mutluluğunu tekrar paylaşacağız. Bu tarz organizasyonları ilerleyen dönemlerde de artırarak Yıldırım’ın kardeşlik, barış ve huzurunu pekiştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR