Yılmaz Vural isyan etti
Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Vural, "Federasyon bize öyle bir maç programı ayarlamış ki bilim bile kabul etmiyor. Sanırım birileri kafasında bizi alt lige düşürmüş. Emeğin, işçinin takımına bu yapılır mı! diye isyan etti.
SPOR , 15 Mayıs 2015 Cuma, 13:10
Yılmaz Vural isyan etti
Spor Toto Süper Lig'de kümede kalma mücadelesi veren Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Yılmaz Vural, maç fikstürüne isyan etti...

Ligde 9 Mayıs'ta Bursaspor, 12 Mayıs'ta Eskişehirspor ile karşılaştıklarını, 16 Mayıs'ta ise Balıkesirspor'la oynayacaklarını hatırlatan Vural, "Federasyon bize öyle bir maç programı ayarlamış ki bilim bile kabul etmiyor. Sanırım birileri kafasında bizi alt lige düşürmüş. Bilim, bir sporcunun iki müsabaka arasında 72 saat dinlenmesini önerir. Bursaspor ile cumartesi saat 16.00'da maç yapıyorum. Yola çıkıyoruz 7 saat, gece 3 gibi Karabük'e geliyorum. Pazar günü gitmiş oluyor. Pazartesi bir antrenman yapıp salı günü Eskişehirspor ile maça çıkıyoruz. Allah aşkına, takımı 72 saat bile dinlendiremiyorum. Hadi geçtim onu tek antrenman şansı yakalıyorum, günahtır" diye konuştu.

"EMEĞİN, İŞÇİNİN TAKIMINA YAPILAN HAKSIZLIKTIR BU"

Vural, şimdiye kadar ligde hiçbir takıma böyle bir uygulamanın yapılmadığını savundu. "Bu yorgunluk üzerine cumartesi günü Balıkesirspor'la ligde kalma savaşı vereceğiz" diyen Vural, "8 gün içinde 3 maç yaptırıyorlar bize. Neden ligde kalma mücadelesi veren, zor günler geçiren Karabük'e bu darbe? Neden başka takıma değil? Emeğin, işçinin takımına yapılan haksızlıktır bu" ifadelerini kullandı.

"BİR CAMİA BU KADAR KADERİNE TERK EDİLEMEZ"

Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) fikstürde yapılan haksızlığın giderilmesi için müracaatta bulunduklarını belirten Vural, şöyle devam etti:

"Ancak sonuç alamadık. Haksızlığı düzeltmediler, yapılan fikstürü değiştirmediler. Değiştirilmesine hiçbir engel yoktu. Kimse bu tempoya dayanamaz. Hele bu sisteme alışık olmayan Türk takımları. Bize yapılan bu uygulamayı herkes bilsin istiyorum. Bazı şeylere inancımızı kaybettiriyor. Bir camia bu kadar kaderine terk edilemez. Kolay çıkmıyor Anadolu'dan bu takımlar. Yüz binlerce insanın alın teri var, gönül bağı var. Yazık ediliyorlar."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR