YÖK açıkladı! Doktora bursu başvuru süresi uzatıldı...
YÖK doktora bursu başvuru süresinin uzatıldığını açıkladı. Üniversitelerden ve adaylardan gelen talep üzerine burs başvuru tarihlerinin uzadığını duyuran kurum yeni tarihi bildirdi. Peki, doktora bursu başvuru süresi ne zaman sona erecek?
GÜNDEM , 30 Haziran 2020 Salı, 16:32
YÖK açıkladı! Doktora bursu başvuru süresi uzatıldı...

YÖK'ten yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre doktora bursu başvuru süresi iki gün daha uzatıldı. Buna göre aday öğrenciler başvurularını cuma günü mesai bitimine kadar gerçekleştirebilecekler.

YÖK'TEN DOKTORA BURSU AÇIKLAMASI

YÖK: "Üniversitelerimiz ve aday öğrencilerden gelen talep üzerine, 100/2000 YÖK Doktora Bursu Pandemi Dönemi Özel Çağrısı, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi'nin başvuru dönemi 03.07.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır."

Bu kapsamda, devlet yükseköğretim kurumları, 17 Haziran-1 Temmuz arasında "https://yoksis.yok.gov.tr/burslar" adresinden yapılacak başvuruların süresi 03.07.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar uzatıldı.

DOKTORA BURSU BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Başvurular, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Başvuruları itibarı ile https://yoksis.yok.gov.tr/burslar adresi üzerinden yapılacaktır. (Daha önceden kullanılmakta olan başvuru giriş ekranları kullanıma kapatılmıştır.)

Yükseköğretim Kurumlarının, "100/2000 YÖK Doktora Bursu Başvuru Formu"nda istenilen verilerin girişini yapmak üzere belirleyecekleri kişiyi YÖKSİS'te* yetkilendirmeleri gerekmektedir. Daha önceden kullanılmakta olan giriş ekranlarında sistemde rol ataması yapılmış olan yetkililerin tekrar yetkilendirimesine gerek yoktur.

İlk defa başvuru yapacak kişilerin yetkilendirme işlemleri ilgili Yükseköğretim Kurumunun Personel Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

*YÖKSİS Rol Adı: "100/2000 YÖK Doktora Bursu"

Önemli: Bu aşamada sadece Üniversitelerin kontenjan taleplerine yönelik başvurular alınacak olup öğrencilere yönelik başvurular bu başvuruların sonuçlanması sonrasında kontenjan hak eden üniversitelerce ilan edilecektir.

Başvuru Formu'nun, karakter kısıtları göz önünde bulundurularak ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

Yükseköğretim Kurumları ilan edilen öncelikli alanlardan, en fazla 5 alan için en az 3 kontenjan talep edilerek başvuru yapabilecektir.

Geçmiş dönemlerden kalan hiçbir kontenjan 2020-2021 eğitim öğretim yılı Güz dönemine aktarılmayacaktır.

Başvuruda öncelikli alanın adının belirtilmesi zorunludur. Ancak program isminin başvuru yapılacak alan adıyla birebir aynı olması gerekmemektedir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR