Yol kesip araç yakan PKK'lılara operasyon
Tunceli'de son günlerde PKK'lılar tarafından sürekli olarak ulaşıma kapatılarak kimlik kontrolü yapılan, araç yakılan karayolunda büyük operasyon başlatıldı.
GÜNDEM , 30 Ağustos 2015 Pazar, 11:50
Yol kesip araç yakan PKK'lılara operasyon
Tunceli 'de son günlerde PKK'lılar tarafından sürekli olarak ulaşıma kapatılan yolda geniş çaplı operasyonun başlatıldığı öğrenildi. Operasyonun başlatıldığı karayolları Tunceli Valiliği kararıyla 3 gün süreyle trafiğe kapatıldı.

3 GÜN TRAFİĞE KAPATILDI

 Tunceli Valiliği, son günlerde artan terör olayları dolayısıyla Tunceli - Pülümür - Erzincan ve Tunceli - Ovacık karayollarının 3 gün süreyle trafiğe kapatıldığını duyurdu. Son günlerde örgüt mensuplarının sürekli olarak bahse konu yolları keserek kimlik kontrolü yapıp araç yakmalarının ardından valilik geçici süreyle bu kararı aldı.

GENİŞ ÇAPLI OPERASYON BAŞLATILDI

Kararın ardından bahse konu yolları keserek vatandaşın can ve mal güvenliğini tehlikeye koyan, kimlik kontrolü yapan ve araç yakan PKK'lıların yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Operasyonların hava destekli devam ettiği ve bölgedeki PKK'lıların etkisiz hale getirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR