Yolanthe Cabau genç kızları fuhuştan kurtardı
Galatasaraylı yıldız futbolcu Wesley Sneijder'ın eşi Yolanthe Cabau, sekiz yıl önce kurdukları 'Free A Girl' isimli dernek sayesinde 3 bin 700 genç kızı ve çocuğu fuhuştan kurtardı.
GÜNDEM , 13 Temmuz 2016 Çarşamba, 16:55
 Yolanthe Cabau genç kızları fuhuştan kurtardı
2008 yılında Wesley Sneijder'ın eşi Yolanthe Cabau'nun yanı sıra Arjan Erkel, Roelofvan Laar, Evelien Hölsken tarafından kuruluna Free A Girl'ün elçiliğini Wesley Sneijder yürütüyor.

Free A Girl; Hindistan, Bangladeş, Tayland, Brezilya ve Hollanda'da hizmet veriyor ve bu ülkelerdeki 14 kuruluşa destek ve finans sağlıyor.

Amaçları genç kızların zorla fuhuşa itilmesine engel olmak, itilenleri ise kurtarmak. Sekiz yılda 3 bin 700 genç kız ve çocuk kurtarıldı. Vakıf, ayrıca fuhuştan kurtardığı kızların rehabilitasyonu ve topluma yeniden entegre edilmesini de sağlıyor. 23 yaşına kadar olan kızların ve çocukların kurtarılmasının amaçlandığı bu projede kızlara iş imkanı sağlanıyor. Free A Girl bununla da yetinmiyor ve bu konuda toplumu bilinçlendirmek için çaba sarf ediyor.

FUHUŞA ZORLAYAN KİŞİYİ HAPSE ATTIRDI

CNN Türk'ün haberine göre; geçtiğimiz Mart ayında Yolanthe Cabau, adeta bir dedektif gibi çalışarak Hindistan’da fuhuş yaptırılan genç kızları kurtarmak için harekete geçmişti.
Kurduğu derneğin çalışanları sayesinde Hindistan’daki polislerle irtibata geçerek “Free A Girl”den bir ekip ile Hindistan’a giden

Cabau, 10 genç kızı kurtardı, çocukları fuhuşa zorlayan kişinin de hapse atılmasını sağladı.

SNEIJDER'DEN DESTEK

Cabau'nun eşi Galatasaraylı futbolcu Wesley Sneijder da 2010 yılından beri Free A Girl'ün elçiliğini yapıyor.
Bu konuyla ilgili fikrini "Yolanthe, Free A Girl'e kalbini ve ruhunu adadı. Ona bu yolda destek olmak istedim. Çocukların tacizine karşı güçlerimizi birleştirmek istedik" diye açıklamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR