Youtuber Fariz B. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı
Sosyal medyada hızla yayılan 'Bağcılar'da su satan çocuk' videosunun kurgu olduğu ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınan Youtuber Fariz Bakshshaliyev adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakıldı.
GÜNDEM , 27 Ocak 2021 Çarşamba, 20:32
Youtuber Fariz B. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Bağcılar'da yaşı küçük bir çocukla mizansen video çeken ve gözaltına alınan Youtuber Fariz Bakshshaliyev adli kontrol tedbirleri uygulanarak, serbest bırakıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Bağcılar'da yaşı küçük bir çocuğu kullanarak video çekip sosyal medya hesabından paylaşan Fariz Bakshshaliyev hakkında, söz konusu videonun mizansen olduğunun anlaşılması üzerine "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında şüpheli Fariz Bakshshaliyev gözaltına alınarak, Bakırköy Adalet Sarayı'na getirildi.

Cumhuriyet savcısına ifade veren şüpheli Fariz Bakshshaliyev, adli kontrol tedbirleri uygulanması talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkartılan şüpheli Fariz Bakshshaliyev, ifadesinde toplumun dışlanan, aşağılanan kesimleri konusunda farkındalık oluşturmak için video çektiğini, amacının farkındalık oluşturmak olduğunu ve maddi manevi kazancının olmadığını savundu.

Şüpheli Fariz Bakshshaliyev, olayla ilgili çekilen videodaki çocuğun ailesine danıştıklarını, onay aldığını, anne ve babasının rızası olduğunu ileri sürerek, ailenin kendisinden şikayetçi olmadığını söyledi.

Hakimlik, şüpheli Fariz Bakshshaliyev'in yurt dışına çıkış yasağı ve en yakın karakola imza vermesi şeklinde adli kontrol tedbirleri uygulanarak, serbest bırakılmasına karar verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR