YSK'dan CHP'ye ret
Üsküdar 2. ve 3. bölge seçim kurulları, ''usulsüzlük'' iddiasıyla seçim sonuçlarına itiraz eden Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) yaptığı itirazı reddetti.
GÜNDEM , 03 Nisan 2014 Perşembe, 14:13
YSK'dan CHP'ye ret

Üsküdar İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre; CHP'nin yaptığı itirazda Ümraniye Belediyesi meclis üyelerinin pusulalarının Üsküdar'da kullanıldığının öne sürüldüğü belirtilerek, açılan sandıklardaki zarflarda sayım sonucu böyle bir pusula çıkmadığı, ancak oy kullanılmadan önce sandık kurulunca 10 adet Ümraniye Belediyesi meclis üyeliği oy pusulasının tespit edilerek iptal edildiği ve tutanak tutulduğu belirtildi.

Geçersiz oyların fazla olmasının nedeninin ise Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediye Başkanlığı ve Belediye meclis üyeliği oy pusulalarının konulduğu zarfta, muhtar adaylarının da oy pusulasının bulunduğu ve yasanın ilgili maddesi gereği bu oyların iptal edildiği kaydedildi.

Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından yapılan oy sayımında, sayım döküm cetvellerinin düzgün tutulduğu, ancak bazı sandıklarda sandık sonuç tutanaklarına geçirilirken kaydırma yapıldığının görüldüğü, bunların da kurul kararıyla düzeltildiği ve bu düzeltmenin seçim sonucuna etki etmediği belirtildi.

Üsküdar 1. bölge seçim kurulu da CHP 'nin yaptığı itirazı dün reddetmişti.  

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR