Yunan Bakan'dan önemli Türkiye açıklaması
Yunanistan Göç Politikaları Bakanı Dimitris Vitsas, ülkesindeki sığınmacı sorununa ilişkin, "Adalardaki problemleri çözmenin önemli koşullarından bir tanesi Türkiye ile açık bir iletişim ve diyalogtur. Türk mevkidaşımla iyi seviyede bir iş birliğimiz var." dedi. Avrupa ülkelerinin kapalı sınır politikasını da eleştiren Vitsas, "Bu sorunun panzehiri Avrupa Birliği ve Türkiye arasındaki (göçmen) mutabakatıdır" değerlendirmesinde bulundu.
DÜNYA , 02 Mayıs 2018 Çarşamba, 19:52
Yunan Bakan'dan önemli Türkiye açıklaması

Yunanistan Göç Politikaları Bakanı Dimitris Vitsas, Midilli'de düzenlenen 14'üncü Kuzey Ege Kalkınma Konferansı kapsamında bir panelde, Yunan adalarındaki sığınmacı sorununa ilişkin açıklamalarda bulundu.

"EGE ADALARINDAKİ HALKIN SABRINA..."

Göç politikasının sadece sığınmacıların tutulduğu Ege Adaları'ndaki halkın sabrına dayandırılamayacağını belirten Vitsas, aşırı kalabalık kamplardaki sığınmacı sayısının Eylül 2018'e kadar kapasitelerine göre düşürüleceğini açıkladı.

"AVRUPA ÜLKELERİ, İMZALADIKLARI GÖÇMEN MUTABAKATINA UYSUN"

Vitsas, sığınmacılara ilişkin faaliyetlerinde Cenevre Sözleşmesi'ne göre hareket ettiklerine işaret ederek, "Öte yandan, Avrupa ülkelerinin kapalı sınır politikasının panzehiri Avrupa Birliği ve Türkiye arasındaki (göçmen) mutabakattır." değerlendirmesinde bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR