Yüzen saray Türkiye'de
Ünlü Rus iş adamı 69 yaşındaki Victor Rashnikov'un 140 metre uzunluğundaki 'Ocean Victory' adlı milyon dolarlık süper lüks yatı, Kuşadası'na geldi. 8 katlı olan ve helikopter hangarı bulunan yat, dünyanın en büyük 10 lüks yatı arasında yer alıyor.
GÜNDEM , 27 Mayıs 2018 Pazar, 22:54
Yüzen saray Türkiye'de

Dünyanın sayılı zenginlerinin yer aldığı Forbes listesinde adı geçen Victor Rashnikov'un süper lüks yatı 'Ocean Victory', bugün öğle saatlerinde Kuşadası Körfezi açıklarına demirledi. Rusya'nın çelik ve metal kralı Viktor Rashnikov, dünyanın en büyük 3 yatından biri olan, 144 metrelik, 300 milyon dolar değerindeki 'Ocean Victory' isimli yatı ile Ege adaları ve Bodrum'un ardından Kuşadası'na geldi. Rashnikov, Kuşadası Körfezi açıklarında demirleyen dev yatta dinlenip, helikopterle şehir turu yaptı. Rashnikov, daha sonra beraberindekiler ile Efes Antik Kenti ve Meryemana Evi'ni ziyaret etti.

Yüzen saray görünümündeki yat İtalyatersanelerinde 2014 yılında yapımı tamamlanarak iş adamına teslim edildi. Dünyanın en pahalı 10 yatı arasında gösterilen yüzen sarayda 13 kabin, 7 güverte, 6 yüzme havuzu, güzellik salonu, hamam, sinema salonu, tenis kortu, su sporları merkezi, fitness salonu ve 14 metre uzunluğunda yüzer iskele bulunuyor. 50 mürettebatın görev yaptığı yatta içindeki helikopterle birlikte açılır kapanır helikopter hangarı da yer alıyor. 8 bin ton ağırlığındaki yat, 25 knot hıza ulaşabiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR