Yüzlerce kişinin çalıştığı bina alev alev yandı
Yenibosna'da bulunan Kuyumcukent'in ofislerinin bulunduğu binanın dış cephesinde nedeni belirlenemeyen bir yangın çıktı.
GÜNDEM , 30 Ocak 2014 Perşembe, 15:29
Yüzlerce kişinin çalıştığı bina alev alev yandı

Yenibosna'da bulunan İstanbul Vizyon Park binasının 4. katında çıkan yangın, dış cepheyi sarıp çatıya sıçradı. Müdahalede zorlanan itfaiye ekipleri, üst katın camına çıkarak yangını söndürmeye çalıştı.

Alınan bilgiye göre, genel olarak kuyumcu atölyelerinin bulunduğu 11 katlı İstanbul Vizyon Park binasının 4. katında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın dış cephedeki izolasyon malzemelerinin tutuşmasıyla çatıya kadar ilerledi. İş merkezi hemen tahliye edilerek, itfaiye ekiplerine haber verildi.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangının çatıya kadar ilerlemesi nedeniyle müdahalede zorlandı. Bir itfaiye eri, üst katın camına çıkarak yangına müdahale etmeye çalıştı. Çatıya çıkan itfaiye ekipleri ise dumanın tahliyesi için yanan cephede havalandırma delikleri açtı. Bu sırada çatıdan kopan kaplamalar aşağıya düştü. Yangın uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alındı.Yangınla ilgili inceleme sürüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR