'Zavadanak' Bekir'den yaşlılara çağrı: "Ebeler, dedeler sokağa çıkmayın"
Manavgat - Alanya kara yolunda alkollü olarak karıştığı trafik kazasının ardından kullandığı 'Zavadanak' sözü ve söylemleriyle Türkiye'nin gülen yüzü olan Bekir Varol, Corona Virüsün hafife alınmaması gerektiğini belirterek özellikle 65 yaş üstü vatandaşları evlerinden dışarı çıkmamaya çağırdı. Bekir Varol, "Kendi hayatınızı düşünmüyorsanız çoluğunuzu çocuğunuzu düşünün. Virüs size bulaşınca kurtulamazsınız. Evinizde gençler ödesin faturalarınızı" dedi.
BURSA , 23 Mart 2020 Pazartesi, 14:40
'Zavadanak' Bekir'den yaşlılara çağrı: "Ebeler, dedeler sokağa çıkmayın"

Karacalar Mahallesi, Yemişlisu mevkisinde bulunan demir ve günısı dükkanını yanında tek odalı barakada yaşamını sürdüren Bekir Varol, aynı zamanda iş yerinin arkasında bulunan koyun ve keçilerine bakıyor.

Vatandaşları Corona Virüsü konusunu ciddiye almaya davet eden Bekir Varol, "Korona konusunda devletimizin aldığı kurallara uyalım. Az önce Manavgat'ta başta PTT olmak üzere bankaların önünde 65 yaş üstü ebe - dedelere rastladım. Yaşlı ebe -dedeler elektrik, su telefon faturası ödemek için maaşlarını çekmek sokağa dökülmüş. Kimse durumun ciddiyetinin farkında değil. Kendi hayatınızı düşünmüyorsanız çoluğunuzu, çocuğunuzu düşünün. Virüs size bulaşınca kurtulamazsınız. Evinizde gençler ödesin faturalarınızı. Eğer evinizde kimse yoksa arayın 112 ve 155'i gelsin görevliler sizin işinizi yapsın. İhtiyaçlarınızı getirsin" dedi.

Kendisinin işlerini bitirir bitirmez 'zavadanak' evine geldiğini belirten Bekir Varol, "Ebeler - dedeler sizleri zavadanak evlerinize dönmeye ve evinizden kesinlikle dışarı çıkmamaya çağırıyorum" dedi.

Koyun almak isteyen vatandaşla pazarlık yaptı

Röportaj sırasında Zavadak Bekir, kaza yapan arabasını tamir ettirmek için satılığa çıkardığı koyunlarından 2 tanesini almak için gelen müşteri ile pazarlık etti. Koyunların fiyatının 4 bin lira olduğunu belirten Bekir Varol, paraya ihtiyacı olduğu için 3 bin 500 liraya vereceğini söyledi.

Bekir Varol, alıcının 3 bin lira teklif etmesi üzerine "Yarın belki de sokağa çıkamayacağız. Keser dolabıma koyar yerim yine de o fiyata vermem. Arabamı yaptırmak için bu fiyata indim. Aşağıya kesinlikle olmaz" dedi.

Zavadanak Bekir, konuşması sırasında sık sık kahkaha atmayı da ihmal etmedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR