Zehirlenen muhalif liderle ilgili kritik açıklama
Rusya'da zehirlendiği iddiasıyla hastaneye kaldırılan muhalif siyasetçi Aleksey Navalny'nin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Tedavinin Almanya'da yapılma girişimlerine karşı, Navalny'nin doktoru hayati tehlikenin sürdüğünü ve başka bir hastaneye naklin mümkün olmadığını söyledi.
DÜNYA , 21 Ağustos 2020 Cuma, 10:02
Zehirlenen muhalif liderle ilgili kritik açıklama

Sibirya'daki Tomsk kentinden başkent Moskova'ya gitmek üzere uçakta olan Rus muhalefet lideri Aleksey Navalny, seyahat sırasında rahatsızlanmıştı.

44 yaşındaki Navalny'nin fenalaşması üzerine uçak acil iniş yapmış ve muhalif siyasetçi hastaneye kaldırılmıştı. Navalny'nin tedavisinden sorumlu ekibin başındaki doktor, son durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

'EN İYİ DOKTORLAR GELDİ'

Dr. Alexander Murakhovsky, Navalny'de ufak bir ilerleme olsa da durumunun stabil olmadığını, bilincinin kapalı olduğunu söyledi.

Navalny'nin tedavi için Almanya'ya götürülmesi girişimlerine ilişkin değerlendirmede bulunan Murakhovsky, başka bir hastaneye naklin hayati risk taşıdığını öne sürdü.

Dr. Murakhovsky, son durumla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Moskova'dan en iyi doktorların tedavi için geldiğini ifade eden Dr. Murakhovsky, bu konuda endişe edilecek bir durum olmadığını savundu.

Öte yandan Navalny'yi almak için Almanya'dan gönderilen ambulans uçağın için Tomsk şehrine ulaştığı öğrenildi.

Dr. Murakhovsky, muhalif siyasetçiye konulacak teşhisle ilgili beş ihtimal bulunduğunu ancak bunun iki gün içinde çıkacak test sonuçlarıyla netleşeceğini ifade etti. Dr. Murakhovsky, zehirlenme iddialarıyla ilgili yorum yapmaktan ise kaçındı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR