Hava Durumu

#Bursa

Bursa Hakimiyet - Bursa haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Bursa haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

Bursa’da bulunan barınaktaki cins köpekler sahiplendirilmeyi bekliyor Haber

Bursa’da bulunan barınaktaki cins köpekler sahiplendirilmeyi bekliyor

Bir dönem hevesle ya da hediye olarak alınan cins köpekler, bakımı zor gelince sokaklara bırakılıyor. HEPAD tarafından Bursa’nın Nilüfer ilçesinde kurulan barınakta sahip çıkılan köpekler sağlık kontrolünden geçirilerek tedavileri yapılıyor. Barınakta bulunan yaklaşık bin 500 cins köpeğin, internet üzerinden profili oluşturularak yuva aranıyor. SAĞLIK KONTROLLERİNİN ARDINDAN KISIRLAŞTIRILIYOR Barınağa gelen köpeklerin sağlık kontrollerinin ardından kısırlaştırılarak yuva arandığını ifade eden HEPAD Müdürü Begüm Çelikkanat, “Aklınıza gelebilecek her cins köpek var. Genellikle besleme odaklarına bırakıyorlar, sahiplerinin bizzat getirdiği dostlarımız var. Barınaklardan çıkartıyoruz, besleme odaklarından çıkarıyoruz. Bahçemize gelen dostumuz öncelikle sağlık kontrolünden geçiriliyor. Kısır değilse kısırlaştırılıyor. Sağlık sorunu varsa tedavisi yapılıyor. Daha sonrasında yuvalandırma ilanı açıyoruz ve kendisine iyi bakacak bir aile arıyoruz. Dostlarımıza aile ararken belirlediğimiz kriterler var. Sahiplenen kişinin 25 yaş üzerinde olması gerekiyor. hepad.org’dan ‘yuva ol’ bölümünden başvuru formunu doldurmalarının ardından yuvalandırma ekibindeki arkadaşlarımız iletişime geçecek. Uygun bulundukları takdirde evraklarını tamamlayıp buradan teslim alabilirler” şeklinde konuştu. ZİYARET GÜNLERİNDE AİLELER KÖPEKLERLE VAKİT GEÇİRİYOR Belirli günlerde barınağın ziyarete açıldığını ve barınağa gelenlerin çeşitli aktivitelere katılabileceğini söyleyen Çelikkanat, “Çiftliğimizin ziyaret günleri var. Cumartesi ve pazar günleri saat 13.00 ile 16.00 arasında dileyen herkes gelebilir. Yaz sezonuyla birlikte hafta için 14.00 ila 16.00 arasında ziyaretçi kabul edebiliyoruz. Buraya gelen ziyaretçilerimiz dostlarımızı gezdirebilirler, tarayabilirler, havanın durumuna göre yıkayabilirler. Kulübe boyama etkinliklerimiz oluyor, onlara katılabilirler” dedi. "HEVESLE ALINMIŞLARDI, BAKIMI ZOR GELİNCE TERK EDİLDİLER" Barınak içerisinde yapılan çalışmaların tamamen bağışlarla gerçekleştirildiğini belirten Çelikkanat, “Belediyelerden sadece kısırlaştırma desteği alıyoruz. Onun dışında burası tamamen bağışlarla dönen bir STK. Kısırlaştırılması yapılmayan hiçbir dostumuzu buradan yuvalandırmıyoruz. Cins olamayan dostlarımız da oluyor ama yuva açarak onların da şanslarını deniyoruz. Onların da bir yuvası olmasını hedefliyoruz. Zamanında bir hevesle karne hediyesi, sevgililer günü hediyesi olarak alınmış, tuvalete çıkarmak zor gelmiş, tüy dökmesi, alerji gibi bahanelerle sokağa terk edilmiş dostlarımıza kendilerini ailenin bir ferdi olarak görebilecekleri bir yuva arıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bursa'da 167 bin TL'den satılık 1997 model araç! Haber

Bursa'da 167 bin TL'den satılık 1997 model araç!

Bursa Mustafakemalpaşa İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından verilen ilanda 1997 model Renault marka aracın 93 bin TL'den başlayan 167 bin TL muhammen bedel ile açık artırmadan satılacak. ARACIN ÖZELLİKLERİ NELER? İcra dairesi tarafından yayımlanan ilana göre aracın özellikleri; '77dz369 Plakalı , 1997 Model , RENAULT Marka , EUROPA 1.4 Tipli , R514698 Motor No'lu , VF1B53H05TR429396 Şasi No'lu , Rengi Mavi , 77 DZ369, PLAKALI ARAÇ MARKA : RENAULT,TİP : R19 EUROPA 1.4 MODEL : 1997 RENK : MAVİ VİTES : DÜZ MOTOR NO : R514698 ŞASE NO : VF1B53H05TR429396 YAKIT CİNSİ : BENZİN + LPG KULLANIM AMACI HUSUSİ YOLCU NAKLİ TESCİL TARİHİ : 08.06.2020 ARAÇ TARİFE GRUBU : OTOMOBİL KOLTUK SAYISI : 5 Kişi KDV : %1 TESPİT EDİLEN YENİ HASARLAR : PARÇA ADI DURUM İŞLEM Ön tampon hasarlı onarım boya Motor kaputu hasarlı onarım boya Sağ ön çamurluk hasarlı onarım boya Sağ marşbiyel hasarlı onarım boya Sağ ön ve arka kapı hasarlı onarım boya Sol ön ve arka kapılar hasarlı onarım boya Sol arka çamurluk hasarlı onarım boya Bagaj kapağı hasarlı onarım boya Arka tampon hasarlı onarım boya Kontak anahtarı yok yeni Ruhsat yok yeni Lastikler % 90 aşınma eskime tenzili Onarım/boya/montaj işçiliği işçilik Motor mekanik bakım onarım işçilik Toplam işlem ve Tenzil Tutarı : 23.000 TL Aracın kontak anahtarı ve ruhsatı mevcut değildir. Anahtar olmadığından araç çalıştırılamamış ve yürütülememiştir. Bu nedenle motor, mekanik ve elektriksel hasar/arıza tespiti yapılamamıştır. Aracın kapıları açıktır.Aracın görülebilir tespitler neticesinde trafiğe çıkmasında teknik olarak herhangi bir engel bulunmamaktadır.' şeklinde ifade edildi. ARACIN AÇIK ARTIRMASI NE ZAMAN? İlanda verilen bilgiye göre açık artırma tarihleri şu şekilde belirtildi: 1.Artırma Başlangıç Tarih ve Saati : 03/05/2024 - 10:07 --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Bitiş Tarih ve Saati : 10/05/2024 - 10:07 2.Artırma Başlangıç Tarih ve Saati : 27/05/2024 - 10:07 --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Bitiş Tarih ve Saati : 03/06/2024 - 10:07 AÇIK ARTIRMAYA NASIL KATILABİLİRSİNİZ? İcradann satılık olan aracın açık artırmasına esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2023/489 TLMT. sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir. ARACIN GÖRÜNÜMÜ

CHP Bursa Milletvekili Kayışoğlu  '23 Nisan Marşı'nın engellenmesini TBMM'ye taşıdı Haber

CHP Bursa Milletvekili Kayışoğlu '23 Nisan Marşı'nın engellenmesini TBMM'ye taşıdı

Okul müdürünün "Velilerden baskı geliyor, Osmanlı'ya ve ecdadımıza hakaret ediliyor" diyerek marşı yasaklamasını eleştiren Altaca Kayışoğlu, verdiği soru önergesinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yönde alınmış bir kararının olup olmadığını da sordu. AK Parti iktidarlarının izlediği politikalar sonucu eğitimde başarı oranının sürekli düştüğüne ve bu durumun ülkemizin geleceğini derinden etkilemeye devam ettiğine dikkat çeken CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, "Büyük Atatürk'ün sağladığı imkanlarla okuyup bir yerlere gelenlerinin Cumhuriyet ve Osmanlı üzerinden yürütmeye çalıştığı kutuplaştırma ve kamplaştırma politikalarına karşı en büyük cevap sandıkta verilmiştir. Tarihimizi, cumhuriyetimizi, Atatürk ilke ve devrimlerini ve ulusal egemenliğimizi çarpıtmadan objektif bir şekilde çocuklarımıza öğretmesi gerekenler, ülkemizin birlik ve beraberliğine düşmanlık ettiklerini bilmeliler. Bizler büyük “Türkiye İttifakı” derken, tarihimizi yok sayarak kutuplaştırma siyasetiyle görev yapanlar 31 Mart yerel seçimlerinde milletimizin verdiği mesajı anlamamakta direniyorlar. Umarız, halkımızın verdiği mesajı alırlar ve ellerini çocuklarımızın üzerinden bir an önce çekerler" uyarısında bulundu. Yunuseli Şahin Yılmaz İlköğretim Okulu’nda yaşanan sorunu Meclis gündemine de taşıyan Altaca Kayışoğlu, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in yanıtlaması istemiyle hazırladığı önergesinde şu sorulara yer verdi: “Bursa’nın Osmangazi ilçesi Yunuseli Mahallesi Şahin Yılmaz İlkokulunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde okunacak olan 23 Nisan Marşı’na okul müdürü tarafından; “Osmanlıya ve ecdadımıza hakaret ediliyor” denilerek bütün etkinliği değiştirme kararının alındığı ve velilerin de bu olaya tepki gösterdiği iddia edilmektedir. Bu bağlamda;  Bakanlığınızca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinin kutlama programı belirlenmiş midir? Eğer belirlenmiş ise İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine kutlama programları bildirilmiş midir? Bakanlığınızca törenlerde 23 Nisan Marşı’nın söylenmemesine yönelik bir kararınız var mıdır? Okul idaresinin bu yönde bir karar alması görev, yetki ve sorumlulukları kapsamında mıdır?Söz konusu iddiaların doğrululuğu ile ilgili Bakanlığınız tarafından bir araştırma yapılacak mıdır?”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.