Hava Durumu

#Bursa Haber

Bursa Hakimiyet - Bursa Haber haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Bursa Haber haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

48 yıllık şirketten Bursa'ya yatırım kararı! O ilçeye dev güneş santrali kurulacak Haber

48 yıllık şirketten Bursa'ya yatırım kararı! O ilçeye dev güneş santrali kurulacak

Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı Yeniyörük mahallesinde Güneş Enerji Santrali (GES) santrali kurulması için adım atıldı. Gencallar Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, yasal zorunluluklar gereği Koza Çed Çevre Danışma Mühendislik Maden Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne Proje Tanıtım dosyası (PTD) hazırlattı.  PTD'si hazırlatılan proje için Bursa Valilliğince 'Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) gerekli değildir' kararı verildi. - ELEKTRİK BARAJA VERİLEREK DAĞITILACAK Hazırlanan tanıtım PTD'de projenin maliyetinin 22 milyon 500 bin TL olduğu belirtildi. 2,09 hektar alan içerisinde kurulacak GES'in kapasitesi 1,25 MW olacak.GES'te  2.288 adet (550 W) fotovoltaik panel ile 4 adet (330 kW) inverter yer alacak. Yaz-kış ortalama günlük 4,6 saat güneş alacak GES kapsamında güneş enerjisi “Fotovoltaik Güneş Teknolojisi” ile fotovoltaik hücreler vasıtasıyla elektrik enerjisine dönüştürülecek. Yıllık 1.779.740 kWh elektrik üretilmesi planlanan GES'ten elde edilecek elektrik enerjisi, en yakın baraya verilerek dağıtımı sağlanacak. - ÜLKE EKONOMİSİ KAZANACAK Proje Tanıtım Dosyası'nda GES'ten dolayı kalıcı çevresel etkiler ve zararlar beklenmediği belirtildi.GES projesi sonucunda doğal kaynakların ülke ekonomisine girdi olarak kazandırılacağı ve bölgede yeni istihdam olanakları açılmış olacağı ifade edildi. - GENCALLAR HAKKINDA Temelleri uzun yıllar önce Samsun’da küçük bir mağazada atılan Gencallar bugün perakende giyim sektörünün önde gelen isimlerinden biri haline gelmiştir. 1976 yılında Kadıköy’de ilk mağazasının açılmasını izleyen süreçte Gencallar, bugün 1.350.000’in üzerinde kredi kartı müşterisi ve yeni mağaza yatırımları ile büyümeye devam etmektedir.

Meteoroloji'den Bursa'ya sarı ikaz: Kuvvetli vuracak! Haber

Meteoroloji'den Bursa'ya sarı ikaz: Kuvvetli vuracak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Bursa için sarı kodlu uyarı yapıldı. Yarın saat 13.00'dan başlayıp gece yarısına kadar sürmesi beklenen yağış uyarısında şu ifadelere yer verildi: Gök gürültülü sağanak yağışların, kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su basını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmek.  23 Mayıs 2024 13.00 - 24 Mayıs 2024 00.00 İLÇE İLÇE UYARI GELDİ Meteoroloji'nin yaptığı ikaza göre; etkili olacak kuvvetli yağış Bursa'nın 5 ilçesinde kendisini gösterecek. Kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, İznik, Yenişehir, Kestel, Keles ve İnegöl'de etkili olacak. VALİLİK DE UYARDI Bursa Valiliği de kentin güney ve doğu ilçelerinde yarın öğleden gece saatlerine kadar şiddetli yağışın etkili olması beklendiğini açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, son meteorolojik değerlendirmelere göre, yarın saat 13.00'ten itibaren Harmancık, Orhaneli, Büyükorhan, Keles, Yenişehir, İznik, Kestel ve İnegöl'de kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olacağının öngörüldüğü duyuruldu. Açıklamada, 24 Mayıs Cuma günü saat 03.00'e kadar sürmesi beklenen sağanak nedeniyle bu ilçelerde yaşayanların yıldırım, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

Bursa'da karavan vurgunu! Paraları alıp ortadan kayboldular Haber

Bursa'da karavan vurgunu! Paraları alıp ortadan kayboldular

Bursa'da karavan üretimi yapan A. Karavan adlı bir firmanın çok sayıda kişiyi dolandırdığı öne sürüldü. Bursalı bir devlet memuru, hobi bahçesinde kullanılmak üzere karavan arayışına girdikten sonra sarı site üzerinden gördüğü  A. Karavan ile iletişime geçti. Yapılan telefon görüşmesinin ardından karavan firmasının sözde imalathanesine giden vatandaş, fiyat ve şartlar hakkında konuştu. PARALARI PARÇA PARÇA İSTEDİ Yapılan anlaşma sonrası karavanın mayıs ayının ilk haftasında teslim edileceği söyleyen vatandaş, 10 bin TL kapora ödedi. Karavan için gerekli olan parçalar için toplamda 106 bin TL'ye yakın para ödeyen vatandaş, teslimat tarihine günler kala firmaya ulaşmaya çalıştı. Israrlı aramalara ve gönderdiği SMS'lere rağmen firmayla iletişime geçemeyen vatandaş, sosyal medyadan firmanın malzeme aldığı kişiye, işçilere ve ustaya ulaştıktan sonra dolandırıldığını anladı. "BİZ YANDIK BAŞKALARI YANMASIN" Dolandırıldığını anlayan vatandaş, "Tek dolandırılanın ben olmadığımı benden başka bir sürü insan olduğunu ve dolandırılan insanların hep aile, işi gücü olan insanlar olduğunu öğrendik..Gölcük'te bir aile 83 bin, Ağrı'da görev yapan bir öğretmen 85 bin, emekli polis memuru 115 bin gibi tutarlar vererek mağdur olmuşlar. Bunlar benim görüştüklerim. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk.Avukatlarımız ilgilenecek. Biz yandık başkaları yanmasın. Bu adam bu işe devam edecek çünkü." diyerek vatandaşları uyardı. SIRRA KADEM BASTILAR Sosyal medya hesabını yaklaşık 100 bin kişinin takip ettiği firma, en son paylaşımını geçtiğimiz senenin mayıs ayında yaptı. Firmaya ait imalathane, karavan görseli paylaşımlarının altında dolandırıldığını öne süren vatandaşların yorumları açıkça görülebiliyorken firmaya ait internet sitesine de erişim sağlanamıyor. İşte bazı yorumlar...

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.