Hava Durumu

#Fabrika

Bursa Hakimiyet - Fabrika haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Fabrika haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

Bursa'daki dev fabrika işçi arıyor! 4 maaş ikramiye, yakacak, erzak ve ayakkabı yardımı... Haber

Bursa'daki dev fabrika işçi arıyor! 4 maaş ikramiye, yakacak, erzak ve ayakkabı yardımı...

1984 yılında Bursa'da temelleri atılan Türkiye’nin en büyük 200 sanayi kuruluşu arasında yer alan Aunde Teknik Anonim Şirketi, personel alımı yapacağını duyurdu. İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezi, kumaş üretim fabrikası Aunde Teknik’in bay-bayan 100 personel alımı yapacağını duyurdu. İnegöl Belediyesi’nin 2018 yılı Kasım ayında iş arayan vatandaşlar ve işverenleri buluşturabilmek adına kurduğu İstihdam Merkezi, üretim merkezi İnegöl’ün istihdamına katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda bir yandan iş arayan vatandaşları havuzunda toplayıp bir yandan da eleman arayan firmalarla iletişimini sürdürerek doğru işe doğru kişiyi yönlendirme görevi üstlenen İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezi, kumaş üretim fabrikasında çalışacak 100 personel alımı yapılacak yeni bir iş duyurusu paylaştı. ASGARİ ÜCRETİN ÜZERİNDE MAAŞ! İKRAMİYE, ERZAK YACAK VE AYAKKABI YARDIMI... İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezinden yapılan açıklamada, Aunde Teknik firmasında çalışmak üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İstihdam Merkezimizle iş birliği yapan Aunde Teknik firması kumaş üretiminde çalışmak üzere; kadın/erkek dikim operatörü, erkek bakım operatörü ve erkek kesim operatörü alanlarında toplam 100 personel alımı yapacağını duyurdu. Firmada asgari ücret üzeri maaş, yılda 4 maaş ikramiye, yılda 3 kez erzak yardımı, yılda 2 kez yakacak yardımı, yılda 2 kez ayakkabı yardımı ve aylık 1600 TL net devamlılık ödülü verildiği açıklandı. Çalışanların 2 aylık deneme süresi sonrasında ikramiye almaya hak kazanacakları da belirtildi.” BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU “Aunde Teknik firması personel alımı için başvurular 15 Mayıs Çarşamba günü 14.00’da İnegöl Belediyesi Yeni Hizmet Binası zemin katındaki çok amaçlı salonda alınacak. Yapılacak alımla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar 153 hatları üzerinden ve 0 224 715 10 10 Nolu telefondan İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezine ulaşabilirler.”

Bursa'da kaçak fabrika mahalleliyi isyan ettirdi! Belediye mührünü kırıp... Haber

Bursa'da kaçak fabrika mahalleliyi isyan ettirdi! Belediye mührünü kırıp...

Bursa'nın Yıldırm ilçesine bağlı Duaçınarı Mahallesi'ndeki bir kaçak fabrika, mahalleleri canından bezdirdi. İlk olara kereste atölyesi, daha sonra ise etrafı kapatılıp kaçak bir şekilde dokuma fabrikasına çevrildiği iddia edilen bir işletme, vatandaşların şikayeti üzerine belediye ekipleri tarafından mühürlendi. Ancak fabrikanın mührünün kırılarak faaliyetlerine devam ettiği bildirildi. DEPREM GİBİ TİTREŞİMLER... WhatsApp ihbar hattımıza ulaşan okur, "Mühür kırmanın cezası hafif mi, nasıl cüret edebiliyorlar mührü kırmaya? ifadeleriyle tepkisini dile getirirken evlerin tam ortasında bulunan fabrikanın oluşturduğu titreşimlerin deprem hissi yaşattığını kaydetti. "SES ÖLÇÜMÜ YAPILMASINI İSTİYORUZ" Duaçınarı Mahalle 2.Döner Sokak No:15 adresinde bulunan fabrikanın kapatılmasını isteyen duyarlı vatandaş, "Geceleri uyku uyuyamıyoruz.Fabrika, uyku ve dinlenme saatlerinde bile çalışmaktadır, bu da mahalle sakinlerinin normal yaşam düzenlerini bozmaktadır. Ayrıca, fabrikanın gürültü düzeyinin belirlenmesi için ses ölçümü yapılmasını talep ediyoruz. Gürültünün aşırı seviyede olması nedeniyle uyku bozuklukları, iş performansında düşüş, stres, işitme kaybı gibi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Ayrıca, bu gürültü çevredeki yaşamı da olumsuz etkilemektedir. Çocuklarımızın ders çalışması ve uyuması gibi günlük aktivitelerimiz, sürekli gürültü nedeniyle aksamaktadır." diyerek yetkililere seslendi. "RUHSAT ALMASI KANUNA AYKIRI" Ayrıca fabrikanın kaçak olarak inşa edildiği ve yapı ruhsatının aykırı olduğu bilgisine sahip olduklarını belirten okur, ruhsat kanun maddesi arasında konuta yakın alanda dokuma fabrikası/atölyesine açıkça ruhsat verilemeyeceğini, bu fabrikanın ruhsat almak ihtimalinin yasalara aykırı olduğunu söyledi.

Bursa'daki dev süt fabrikası duyurdu: Çok sayıda işçi alınacak! İkramiye, bayram-erzak-yakacak yardımı... Haber

Bursa'daki dev süt fabrikası duyurdu: Çok sayıda işçi alınacak! İkramiye, bayram-erzak-yakacak yardımı...

BAŞVURULAR SADECE KARACABEY VE MUSTAFAKEMALPAŞA İÇİN GEÇERLİ Eker'in temelleri 1977 senesinde Bursa'daki Eker Çiftliği içindeki küçük bir imalathanede yoğurt ve ayran üretimiyle başladı. Altan Eker ve Aykut Kutay'ın Bursa'daki otomotiv firmalarına, ayran tedarik etme girişimiyle kurulan firma Türkiye'nin en büyük 10 süt üreticisi arasına girdi. Başta ayran, yoğurt, sütlü tatlılar,meyveli süzme yoğurt beyaz peynir, kaşar peyniri, kaymak, tereyağı, kefir, pastörize süt ve UHT süt gibi ürünler üreten firma 100’den fazla süt ve süt ürünleri imal ediyor. Eker, Mustafakemalpaşa'da 120 dönüm üzerindeki 30 bin metrekare kapalı alanda günlük 250 bin ton süt işleme kapasitesine sahip. İSTİHDAM İÇİN DÜĞMEYE BASTILAR Bünyesinde 1.600 kişinin çalıştığı Türkiye'nin dev süt üreticisi Bursa'da işçi alacağını duyurdu. Dev firma İŞKUR üzerinden verdiği ilanlarla 30 işçi alınacağını bildirdi. SADECE O İLÇELERDEN BAŞVURU ALINACAK Dev firma sadece Bursa'nın Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerinde ikamet edenlerin istihdam edileceğini bildirdi. İş ilanında sosyal olanaklar olarak şunlar yer aldı: Yemek, 3 ayda 1 ikramiye, bayram parası, yakacak parası mesai ücreti, erzak yardımı İşte yayımlanan iş ilanları... Beden İşçisi (Genel) Ambar/Depo Görevlisi Beden İşçisi (Genel)

Bursa'daki dev fabrika ilanları art arda verdi: Çok sayıda işçi alınacak! Haber

Bursa'daki dev fabrika ilanları art arda verdi: Çok sayıda işçi alınacak!

1983 yılında temelleri atılan RB Karesi Tekstil, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) hazırladığı ‘Bursa 250 Büyük Firma Araştırması-2022’ sonuçlarında ilk sıralarda yer alıyor. Net satışlara göre Bursa’nın 250 büyük firması arasında 12. sırada bulunan R.B. Karesi İth. İhr. Teks. San. Ve Tic. A.Ş. eleman alacağını duyurdu. 200'E YAKIN İŞÇİ ALINACAK Bursa'nın en büyük firmaları listesinde ilk sıralarda bulunan RB Karesi Holding'e bağlı Karesi Polyester ve Petrokimya Sanayi Anonim Şirketi, İŞKUR üzerinden yayımladığı ilanlarla 178 işçi alacak. Yayımlanan ilanlara göre; Elyaf Sarıcı (İp Büküm Makinesi Operatörü), Bobin Aktarma İşçisi, Dokumacı/Endüstriyel Dokumacı, Tekstüre İplik Üretim Makinesi Operatörü, Örme Operatörü (Nezaretçi/Ustabaşı), Forklift Operatörü, Şoför-Yük Taşıma, Beden İşçisi (Genel), Bobin-Katlama-Büküm Makine Operatörü, Makine Bakım ve Onarımcısı, Şardon Makinesi Operatörü, Argon Kaynakçısı (TİG Kaynakçısı) ve Gazaltı Kaynakçısı (Mıg-Mag Kaynakçısı) alınacak. İŞTE YAYIMLANAN İLANLAR VE ARANAN ŞARTLAR... Elyaf Sarıcı (İp Büküm Makinesi Operatörü) Bobin Aktarma İşçisi Dokumacı/Endüstriyel Dokumacı Tekstüre İplik Üretim Makinesi Operatörü Örme Operatörü (Nezaretçi/Ustabaşı) Forklift Operatörü Şoför-Yük Taşıma Örme Operatörü (Nezaretçi/Ustabaşı) Beden İşçisi (Genel) Bobin-Katlama-Büküm Makine Operatörü Elyaf Sarıcı (İp Büküm Makinesi Operatörü) Bobin Aktarma İşçisi Makine Bakım ve Onarımcısı Forklift Operatörü Dokumacı/Endüstriyel Dokumacı Şardon Makinesi Operatörü Örme Operatörü (Nezaretçi/Ustabaşı) Argon Kaynakçısı (TİG Kaynakçısı) Gazaltı Kaynakçısı (Mıg-Mag Kaynakçısı)

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.