Hava Durumu

#Iflas

Bursa Hakimiyet - Iflas haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Iflas haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

Bursa'daki tarihi Şaka Memmed Konağı icradan satıldı! İşte yeni sahipleri... Haber

Bursa'daki tarihi Şaka Memmed Konağı icradan satıldı! İşte yeni sahipleri...

Ekonomik krizin derinden hissedildiği Bursa'da icra ve iflas haberlerinin ardı arkası gelmiyor. 1/1000 Muradiye Koruma Amaçlı İmar Planı kapsamında Kentsel SİT alanında kalan Şaka Memmed Konağı icralık oldu. İCRADAN SATIŞA ÇITKI Bilirkişiler tarafından 9 milyon 173 bin 88 TL muhammen bedel biçilen tarihi konak açık artırmadan satışa çıktı. Bursa 3. Genel İcra Dairesi, tarafından yapılan açıklamada icralık konağa dair şu bilgilere yer verildi: Bursa İl, Osmangazi İlçe, Yahşibey Mahalle/Köy, 4805 Ada, 89 Parsel, Dava konusu Bursa İli, Osmangazi ilçesi, Yahşıbey Mahallesi, 4805 Ada, 89 parsel nolu taşınmazın 1/1000 Muradiye Koruma Amaçlı İmar Planı kapsamında Kentsel SİT alanında dahilinde 1091-1090 envanter numaralı Tescili Sivil Mimari yapı parselinde kalmakta olduğu, yapılacak her türlü imar uygulaması hakkında BKVKB kuruu kararı alınması gerektiği belirlenmiştir.  Taşınmaz, Bursa ili Osmangazi ilçesi Yahşibey mahallesi 9. Alan sokak Şaka Memmed konağı No: 24 posta adresinde konumlu olup, tapunun 4805 ada 89 nolu parselinde kayıtlıdır. Taşınmaz şehir merkezine (Heykele) 4 km mesafede bulunmaktadır. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede her türlü altyapı hizmeti ve Belediye hizmeti mevcuttur. Bağlantılı olduğu yollar asfalt ile kaplıdır. Geometrik ve topoğrafik yapısı her türlü tesis yapımına uygundur. Çevresindeki yapılar bitişik nizam 2-3 katlı olarak yapılmış mesken olarak kullanılmaktadır.  Restorasyonu tamamlanmış olan tarihi bina: bodrum kat zemin  kat ve 1. kat olmak üzere toplam 3 katlı olup, inşaat alanı 135 m2, toplam inşaat alanı ise 384 m2?dir. Binanın dışının sıvası ve boyası yapılı olup çatısı alaturka kiremit ile kaplıdır. Giriş kapısı ahşaptır. Asansörsüz bina da doğalgaz tesisatı çekili durumdadır. Katlar arasındaki merdiven ahşap olarak yapılmıştır. Binanın arka kısmında zemini taş ile kaplı bahçe bölümü bulunmaktadır.  Binanın bodrum katında ısı merkezi, depo ve çamaşırlık, zemin katında 2adet sofa salon mutfak banyo wc oda taşlık bahçe ve işlik, 1.katında 2 sofa 3 oda yıkanma yeri ve balkon hacimleri bulunmaktadır. Salon sofa ve odaların zemini ve tavanı ahşap lambri ile kaplı olup duvarları plastik boyalıdır. Mutfağın zemini ahşap ile kaplı olup alanda alt ve üst ahşap dolap ile granit tezgah bulunmaktadır. Dış iç ve pencereleri ahşap doğramadan imal edilmiştir. Islak hacimlerin zemin ve duvarı seramik ile kaplı olup, armatür ve vitrifiyeleri mevcuttur. Genellikle orta gelir gurubuna sahip vatandaşların ikamet ettiği bölge içerisinde bulunmaktadır. YENİ SAHİPLERİ BELLİ OLDU  Elif Sağlık Hizmetleri Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi alacağa mahsuben girdiği açık artırmada konağın sahibi oldu. Bursa 3. Genel İcra İdaresi, alacağa mahsuben ödenmesi gereken bedelin 4 milyon 695 bin 718 TL olduğunu bildirdi.

Bursa'daki 39 yıllık tekstil firması battı! İflası resmen açıldı: Tasfiye edilecek Haber

Bursa'daki 39 yıllık tekstil firması battı! İflası resmen açıldı: Tasfiye edilecek

Samayi, tarım ve turizm şehri Bursa, konkordato ve iflas haberleriyle gündemde kalmaya devam ediyor. Bursa'da 4000 m2'lik tesis içinde faaliyet gösteren ve 34 ülkeye ihracat yapan Armes Home adlı firmanın konkordato süreci sonlandırıldı ve iflasına karar verildi.  İFLAS RESMEN AÇILDI 1985 yılında Özgür Çeyiz adında küçük bir işletme olarak İbrahim Özdemir ve Semra Özdemir tarafından Bursa şehir merkezinde bulunan İnegöl Çarşısı‘nda temelleri atılan daha sonra ise Armes Home adını alan tekstil firması ekonomik sıkıntıları aşamayınca iflas etti. MAHKEME ÇAĞRIDA BULUNDU Bursa İflas Müdürlüğü, müflisten alacaklı olanlarla taşınır ve taşınmazlar üzerinde istihkak iddiasında bulunanlardan yazılı olarak alacak ve istihkak iddialarını kaydettirmeleri nive delillerini (senet, defter, v.s) nin asıl veya onaylı örneklerini tevdi etmelerini, müflise borçlu olanların aynı süre içinde kendilerini ve borçlarını bildirmelerini, aksi halin İ.İ.K. 336. madddesi uyarınca cezai sorumluluğu gerektireceği, müflisin mallarını her ne suretle olursa olsun ellerinde bulunduranların, o mallar üzerindeki kanuni hakları saklı kalmak şartıyla bunları aynı süre içinde iflas dairesi emrine tevdi etmelerini ve etmezlerse geçerli mazeretleri bulunmadıkça cezai sorumluluğa uğrayacakları ve rüçhan haklarından mahrum kalacaklarını açıkladı. ALACAKLILAR TOPLANTISI YAPILACAK İflas müdürlüğü, 15 Ağustos 2024 günü 14:00-14:30 saatleri arasında Bursa BAM 4. Kat C Blok "Hakim Savcı Yard. Uyg. Merk." adresinde 1. alacaklılar toplantısı yapılacağından alacaklıların bu toplantıya gelmeleri veya yetkili bir vekil göndermeleri ve aynı zamanda müflis ile müşterek borçlu olanlar ve kefillerinin ve borcu tekeffül edenlerin veya bunların vekillerinin bu toplantıda hazır bulunmaya hakları olduğu ilan etti.

Bursa'da dev inşaat şirketi konkordato ilan etti! Mahkemeden alacaklılara çağrı geldi: 15 gün içinde... Haber

Bursa'da dev inşaat şirketi konkordato ilan etti! Mahkemeden alacaklılara çağrı geldi: 15 gün içinde...

Bursa'da konkordato ve iflas haberlerinin ardı arkası gelmiyor. Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, Bursa'da bugüne kadar çok sayıda bina inşa eden ve hala aktif olarak çalışan Askar Tasarım İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi için verilen konkordato süresini  uzattı. Mahkemenin kararıyla geçici konkordato mühletinin 1 yıl daha uzatıldığı bildirildi. ALACAKLILARA ÇAĞRI: " 15 GÜN İÇİNDE..." Mahkeme dev firmadan alacaklılar için bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda Şevki Yetiker'in konkordato komiseri olarak görevinin devamına hükmedildiği, alacaklı olanların, alacaklarının dayanaklarını (sözleşme, temlikname, fatura, irsaliye, mutabakat mektubu, hesap ekstresi, senet vs.) gösteren belgelerin aslı veya onaylı suretlerini, İcra ve İflas Kanununun 299. maddesi gereğince ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde davacı firma komiserinin adresine, bizzat (gerçek kişilerde kimlik fotokopisi, tüzel kişilerde noter onaylı imza sirküleri fotokopisi ile) veya vekilleri aracılığıyla kayıt yaptırabilecekleri, temsilcileri ya da tüzel kişiler yönünden noter onaylı vekaletname suretiyle birlikte vekilleri aracılığıyla başvurmak veyahut da iadeli taahhütlü posta yoluyla göndermek suretiyle alacaklarını kayıt ettirmeleri gerektiği, aksi takdirde bildirimde bulunmayan alacaklıların, alacakları borçlu bilançosunda kayıtlı değilse, konkordato projesinin müzakerelerine kabul edilemeyeceği bildirildi.

İflas söylentisi sonrası yağmalanan Bursa'daki dev firma konkordato ilan etti! Haber

İflas söylentisi sonrası yağmalanan Bursa'daki dev firma konkordato ilan etti!

Bursa-Ankara kara yolu üzeri İnegöl girişinde faaliyette bulunan koltuk fabrikası, iflas söylentisi üzerine alacaklılar tarafından yağma girşimine maruz kalmıştı. İhbar üzerine olay yerine sevl edilen çok sayıda polis ekibi, fabrikanın mağaza ve deposuna girerek içeride bulunan koltukları TIR'lara yüklemeye başlayan şahısları engellemişti. YAĞMA GİRİŞİMİ SONRASI KÖTÜ HABER GELDİ! Faaliyetlerine 1993 yılında başlayan Enis Koltuk Mobilya Tekstil Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, borçları nedeniyle konkordato ilan etmek zorunda kaldı. MAHKEME KONKORDATOYA HÜKMETTİ Enis Koltuk Mobilya, iflas anlaşması (konkordato) için Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne başvurdu. Şirketin mali durumunu inceleyen mahkeme, 3 aylık geçici konkordato mühleti verilmesine hükmetti. KONKORDATO KOMİSERİ ATANDI Mali konularda uzman Engin Dinçeli geçici mühlet içinde görev yapmak üzere firmaya konkordato komiseri olarak atandı.Firma hakkında 23 Mayıs tarihinden itibaren yeni icra ve iflas takibii yapılamayacağı da bildirildi. İNEGÖL’ÜN EN ÇOK KOLTUK TAKIMI ÜRETEN FİRMASI 1993 yılından bu yana mobilya üretimi içinde bulunan firma, 2001 yılından itibaren koltuk takımı üretmeye başladı. 12 bin metrekare kapalı alanlı tesisiyle İnegöl’ün en çok koltuk takımı üreten firması. 43 farklı modeli aynı anda üreterek 30 ülkeye ihracat yapıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.