Hava Durumu

#Seçim

Bursa Hakimiyet - Seçim haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Seçim haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

İYİ Parti'ye Bursa'da yerel seçim şoku! YRP ile Zafer Partisi'nin arasına sıkıştı Haber

İYİ Parti'ye Bursa'da yerel seçim şoku! YRP ile Zafer Partisi'nin arasına sıkıştı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında, “Bursa'da Cumhuriyet Halk Partisi'ne gıcık olan da AK Parti'ye gıcık olan da Selçuk Türkoğlu'nu destekleyecek inşallah” diyerek Bursa Büyükşehir adayını duyurmuştu. Seçim sürecinde sıkı bir çalışma yürüten İYİ Parti'nin adayı Türkoğlu, 31 Mart günü gerçekleşen seçimlerde Yeniden Refah Partisi adayı Sedat Yalçın'ın da gerisine düşerek yarışı 4. sırada tamamladı.  CHP adayı Mustafa Bozbey'in yüzde 47,62, AK Parti adayı Alinur Aktaş'ın yüzde 38,35 oy aldığı seçimde İYİ Parti adayı Türkoğlu yüzde 2,27 oranında oy alarak Yeniden Refah ile Zafer Partisi'nin arasına sıkıştı. YRP adayı Sedat Yalçın yüzde 4,94 ile seçim yarışını 3'üncü, Zafer Partisi adayı Bayram Kazancı ise yüzde 2,15 ile 5'inci sırada tamamladı. GENEL SEÇİMLERİN GERİSİNDE KALDILAR 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilen seçimlere Millet İttifakı çatısı altında giren İYİ Parti, Bursa'da yüzde 12,19'la 256 bin 583 oy alarak 2 vekil çıkarmıştı. TÜRKOĞLU: BURSA TERCİHİNİ DEĞİŞİMDEN YANA KULLANDI İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, seçim sonuçlarının netleşmesiyle "Bursa değişim dedi" başlığıyla bir açıklama paylaştı. Türkoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Tam 100 gün boyunca, 22 yıllık AKP İktidarının Bursa'yı sahipsiz bıraktığını, yeşilini yok ettiğini, ovayı betona boğduğunu, Aktaş'ın vizyonsuz ve kifayetsiz yönetimiyle güzel şehrimizi mahvettiğini alanlardan, meydanlardan hançeremizi yırtarcasına, gece gündüz bıkmadan usanmadan anlattık. "Şimdi Değişim Zamanı" sloganımızla başlattığımız büyük seçim maratonu da Bursalı hemşehrilerimiz tercihlerini, değişimden yana kullanmalarıyla sonuçlandı. Yerel seçimlerin doğası gereği, son düzlükte "ikili yarışa" dönmesiyle birlikte Sn. Mustafa Bozbey ipi göğüsleyen oldu ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandı. Kendisini kutluyor, Bursa'nın Alinur Aktaş yönetimiyle kaybettiği zamanı geri kazandırmasını diliyoruz. Bursa gibi ülkemizin büyük bölümünde AKP'nin büyük oy kaybına uğramış olmasını; milli iradenin Recep Tayyip Erdoğan  iktidarına verdiği, "Sana verdiğim kredi artık bitti!" anlamında çok önemli bir mesaj olarak okuyoruz. Partimize ve şahsımıza oy vererek bizleri destekleyen, gönlü yüreği bizden yana olup da, tercihini konjonktür gereği değişimden yana kullanan tüm dostlarımıza da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sandık sonucu Bursa'mıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.

Bursa'da seçimleri kaybeden Aktaş'tan enflasyon çıkışı: Tencereyle oynanırsa netice sıkıntı olur! Haber

Bursa'da seçimleri kaybeden Aktaş'tan enflasyon çıkışı: Tencereyle oynanırsa netice sıkıntı olur!

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yüzde 38.35’lik oy oranıyla sandıktan ikinci isim olarak çıkan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, düzenlediği basın toplantısıyla, görevdeki 6,5 yılını değerlendirdi. Aktaş, Bursa'da 505 bin 650 kişinin oy vermediğini belirterek, “Bir önceki seçime göre, 210 binden fazla sandığa gelmeyen insan var. Bu bana göre ciddi dipnotlardan bir tanesi. Mesela 2019 senesindeki yapılan yerel seçimlerde, 58 bin 666 geçersiz oy varken, 2024'te 76 bin 452 olmuş. Dolayısıyla bu da açıkçası vatandaşlarımızın, biraz seçimle alakalı, yani diğer kodları falan incelediğimizde, diğer rakamları incelediğimizde, biraz böyle protest bir tavırla da hareket ettiklerini gösteren bir şey olduğu söyleniyor” diye konuştu. SÜLEYMEN DEMİREL'İN SÖZÜNÜ ÖRNEK GÖSTERDİ Seçimdeki mağlubiyetinin nedenini enflasyona bağlayan Aktaş, “Seçmen sadece Bursa'da değil, Türkiye'de de aslında aynı sesi çıkardı. Aynı ifadeyi kullandı. Rahmetli Süleyman Demirel'in 'Tencere ve ceple oynanırsa netice sıkıntı olur' gibi böyle belirli söylemleri var. Herkes söyler ben bizzat ağzımdan dinlemedim ama bunun neticesini, 20 milyondan 13 milyona düşen oydan, bir önceki seçimlerdeki oyun varlığından görürsünüz. Sandığa gitmeme oranının anormal derecede arttığını görüyorsunuz” dedi.

CANLI | 2024 Bursa Büyükşehir Belediye Seçim Sonuçları! Bursa seçim sonuçları... Haber

CANLI | 2024 Bursa Büyükşehir Belediye Seçim Sonuçları! Bursa seçim sonuçları...

Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy verme işlemi tamamlandı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, Bursa'da saat 08.00'de başlayan oy verme işlemleri 17.00'de sona erdi. Bursa'da da 17 ilçesinde sandık başına giden vatandaşlar, huzur ve geniş güvenlik önlemleri altında oylarını kullandı. İŞTE BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİM SONUÇLARI... 31 MART 2024 BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI ADALET VE KALKINMA PARTİSİ: ALİNUR AKTAŞ İYİ PARTİ: YÜKSEL SELÇUK TÜRKOĞLU MEMLEKET PARTİSİ: RUŞEN SEVER DEMOKRATİK SOL PARTİ: MAHMUT BAYRAM YENİDEN REFAH PARTİSİ: SEDAT YALÇIN HALKLARIN EŞİTLİK VE DEMOKRASİ PARTİSİ: İHSAN SEYLAN TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ: AYHAN KESER ANADOLU BİRLİĞİ PARTİSİ: ATİLLA SUBAŞI ZAFER PARTİSİ: BAYRAM KAZANCI TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ: MEHMET EMİN TÜRKMEN BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ: HASAN AYDIN YENİ TÜRKİYE PARTİSİ: SEDAT MUĞURTAY CUMHURİYET HALK PARTİSİ: MUSTAFA BOZBEY EMEK PARTİSİ: SELMA GÜRKAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ: İLHAN ÇETİN OCAK PARTİSİ: SERKAN KALKAN DEMOKRAT PARTİ: NAZİF KARA MİLLET PARTİSİ: ABDURRAHMAN ÖNDER AYDINLIK DEMOKRASİ PARTİSİ: ZAFER SİCİMOĞLU DEMOKRASİ VE ATILIM PARTİSİ: ZEKİ KAHRAMAN SAADET PARTİSİ: İKRAM AKKAYA VATAN PARTİSİ: MUSTAFA ENVER YILMAZ BAĞIMSIZ: METİN YILDIRIM BAĞIMSIZ: NASIR YILDIZ BAĞIMSIZ: EROL ÇEVİK BAĞIMSIZ: CEM YILDIZ BAĞIMSIZ: OSMAN TOHUMCU

YRP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın kimdir? Haber

YRP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın kimdir?

31 Mart Yerel Seçimleri'ne saat kala Yeniden Refah Partisi’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sedat Yalçın merak konusu oldu. İşte Yalçın'a dair merak edilenler... SEDAT YALÇIN KİMDİR? 1961’de Erzincan’da doğdu. Yeminli Mali Müşavir olan Sedat Yalçın, Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. 1984 – 1993 yılları arasında Maliye Bakanlığı Gelirler Başkontrolörlüğü ve 1993 – 1994 yılları arasında Ankara Defterdar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Simge Denetim YMM Ltd. Şti. ve dünyanın en büyük 10 mali denetim şirketlerinden biri olan MGI Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş. şirketlerinin kurucusu ve ortağıdır. Yalçın, AK Parti Ekonomiden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı’nın yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı, Maliye Gelirler Kontrolörleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Genel Sekreterliği görevlendirildi. TÜRMOB ve Bursaspor Kulübü Genel Kurulu Delegeliği görevlerini de üstlendi. 1993 yılında yürürlüğe giren ‘Tek Düzen Muhasebe Sistemi’ konusunda yayınlamış ilk kitabın yazar kadrosu için yer alan Sedat Yalçın’ın, Ekonomi, Vergi Hukuku, Türk Mali Sistemi gibi konularda araştırmaları ve çeşitli yayın organlarında yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunuyor. İngilizce bilen Yalçın, evli ve 2 çocuk babası.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.