Hava Durumu

#Tekstil

Bursa Hakimiyet - Tekstil haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Tekstil haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

Mahkeme onayladı: Bursa'daki 40 yıllık tekstil devi konkordato ilan etti! Haber

Mahkeme onayladı: Bursa'daki 40 yıllık tekstil devi konkordato ilan etti!

Bursa'da her gün art arda gelen iflas ve konkordato ilan eden firmalara yenileri eklenmeye devam ediyor. RESMEN KONKORDATO İLAN ETTİLER Sabri Öztürk'ün 1984 yılında Demiryolu Caddesindeki bir  atölyede temellerini attığı Sateks Tekstil ile 1995 yılında Mustafa Öztürk tarafından kurulan Erciyes Tekstil, ekonomik sıkıntıları aşamayınca konkordato için mahkemenin kapısını çalmak zorunda kaldı. Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi de iki firma hakkında önemli bir karara imza attı. Firmaların konkordato taleplerini kabul eden mahkeme, 16 Nisan 2024 tarihinden itibaren 3 aylık geçici mühlet verildiğini bildirdi. Firmaların konkordato komiseri ise mali konularda uzman olduğu belirtilen Can Arpaçay atandı. MALLARIN DEVRİ YASAKLANDI Davacı- borçlular adına kayıtlı tüm taşınır ve taşınmaz malların üçüncü kişilere devri, ikinci bir karara kadar yasaklandı. Borçlular, mahkemenin izni dışında mühlet kararından itibaren rehin tesis edemeyecek, kefil olamayacak, taşınmaz ve işletmenin devamlı tesisatını kısmen dahi olsa devredemeyecek. İcra İflas Kanunu'nun  288/1 maddesine göre geçici mühlet, kesin mühletin sonuçlarını doğuracağından İİK'nın 294, 295, 296 ve 297 maddeleri kıyasen uygulanarak geçici mühlet içinde davacı aleyhine 6183 Sayılı Kanuna göre yapılan takipler de dahil olmak üzere hangi nedene dayanırsa dayansın her türlü ihtiyati tedbir, ihtiyati haciz ve muhafaza işlemleri de dahil tüm takip işlemlerinin yapılmaması yönünde ihtiyati tedbir kararı verildiği belirtildi. DÜNYANIN DÖRT BİR YANINA İHRACAT YAPIYOR Aylık 600 ton üretim kapasitesinde, yıllık 4800 ton üretimi olan polyester, pamuk, viskon, naylon, bobin ve muf boya üzerine hizmetlerini sürdüren Sateks yatırımlarını yurt içinde iç piyasa satış ve fason olarak, yurtdışında ise bir çok ülkeye ihraç yaparak Türk ekonomisinin gelişmesine destek oluyor. Tekstil sektörünün aranan şirketlerinden biri haline gelen Sateks, İngiltere, Almanya, İtalya, Hong-Kong ve Bulgaristan gibi ülkelere halen ihraç yapıyor. İşte mahkemenin yayımladığı konkordato kararı...

Temelleri 39 yıl önce atılmıştı: Bursa'da tekstil devi konkordato ilan etti! Alacaklılar... Haber

Temelleri 39 yıl önce atılmıştı: Bursa'da tekstil devi konkordato ilan etti! Alacaklılar...

Bursa'da iflaslarla beraber konkordato ilan eden firmalarda artmaya devam ediyor. Bursa'da 4000 m2'lik tesis içinde faaliyet gösteren ve 34 ülkeye ihracat yapan Armes Home adlı firma konkordato ilan etti. KONKORDATO KARARI VERİLDİ 1985 yılında Özgür Çeyiz adında küçük bir işletme olarak İbrahim Özdemir ve Semra Özdemir tarafından Bursa şehir merkezinde bulunan İnegöl Çarşısı‘nda temelleri atılan daha sonra ise Armes Home adını alan tekstil firması ekonomik sıkıntıları aşamayınca konkordato istedi. 1 YILLIK SÜRE DOLUYOR Armes Home'a 13.04.2023 tarihinden itibaren 1 yıl süre ile konkordato kesin mühleti verilirken S.M.Mali Müşavir Nesrin Beşe ve Finans Uzmanı Melih Ece Konkordato Komiserleri olarak görevlendirildi. Verilen mühlet 13 Nisan 2024 günü sona erecek. ALACAKLILAR TOPLANTIYA DAVET EDİLDİ Konkordato Komiserliği yaptığı duyuru ile alacaklıları toplantıya davet etti. Yayımlanan duyuruda şu ifadeler kullanıldı: Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2022/1287 Esas Sayılı Dosyası ile görülmekte olan Konkordato (Adi konkordatodan kaynaklanan İİK. 285 ila 308/h) davası nedeniyle Bursa  Ticaret Sicil Müdürlüğünün 87231 sicil numarası ile (Mersis No: 0080035883500011) kayıtlı bulunan, Yıldırım Vergi Dairesi Müdürlüğü 0800358835 vergi kimlik numaralı Armes Ev Tekstili San. Ve Tic. Ltd. Şti. ünvanlı şirkete ve Yıldırım Vergi dairesi mükellefi Vergi. NO: 6770025457) nolu İbrahim Özdemir, Özgür Özdemir, Uğur Özdemir’e, 2004 sayılı 287.maddesi uyarınca, 13.04.2023 tarihinden itibaren 1 yıl süre ile konkordato kesin mühleti verilmiş, kesin mühlet kararıyla birlikte, S.M.Mali Müşavir Nesrin Beşe ve Finans Uzmanı Melih Ece Konkordato Komiserleri olarak görevlendirilmiştir. Konkordato mühleti içerisinde alacaklılar toplantısının yapılmasına kadar Kanunda öngörülen tüm işlemlerin heyetimizce gerçekleştirilmesini müteakip alacaklılar toplantısı hazırlık işlemlerine başlandığını ve bu çerçevede yukarıda anılan davacıların konkordato teklifini müzakere etmek üzere 28.02.2024 tarihinde Çarşamba günü “Kazım Karabekir Mah. Koyuncu Sok. No:1 Yıldırım/BURSA (Şirket Merkezi)” adresinde alacaklılar toplantısı gerçekleştirilmesine; Armes Ev Tekstili San. Ve Tic. Ltd. Şti. ve İbrahim Özdemir için adi alacaklılarla saat 10:30 Armes Ev Tekstili San. Ve Tic. Ltd. Şti. ve İbrahim Özdemir için rehinli alacaklılarla saat 11:00 ve Ortaklar Özgür Özdemir, Uğur Özdemir için 11:15 de toplantı yapılmasına karar verilmiştir. Duyurunun tamamı için tıklayın.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.