Hava Durumu

#Yıkım

Bursa Hakimiyet - Yıkım haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Yıkım haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

Bursa'da çifte yıkım kararı! Belediye süre verip uyardı: O mahalleler... Haber

Bursa'da çifte yıkım kararı! Belediye süre verip uyardı: O mahalleler...

Bursa'daki belediyelerin metruk yapılarla mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Bursa'da yıkılacak derecede tehlike oluşturduğu belirtilen bazı binalar hakkında mail-i inhidam raporu hazırlandı. 2 MAHALLEYİ İLGİLENDİRİYOR: ADRESLERİ PAYLAŞILDI Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Kayıhan ve Ebu İshak mahallelerinde bazı binalar hakkında yıkım kararı alındı. Osmangazi Belediyesi'nden yapılan duyuruda binaların adresleri de yer aldı. Yıkımı yapılacak binaların adresleri şöyle: Kayıhan Mahallesi 2. Yağız Sokak. No:42 Ada: 4302 Parsel: 26 Ebu İshak Mahallesi Apsak Sokak. No:21 Ada: 3987 Parsel: 5 BELEDİYE SÜRE VERİP UYARDI! CEZASI VAR Yapılan açıklamada vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaların, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkımının süreceği belirtildi. Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Belediyemiz Teknik Personeli tarafından gözlemsel olarak incelenen yapınız ile ilgili 3194 Sayılı İmar Kanunu 39 uncu madde kapsamında rapor düzenlenmiştir. Yapı sahibi olarak metruk/mail-i inhidam durumunda olan yapınızın tarafınızdan 30 gün içerisinde güvenliğinin alınarak tadilat yapılması veya yıkılması, molozlarının ruhsatlı döküm sahalarına kaldırılması gerekmektedir. Yapılar ile ilgili 30 günlük süre içerisinde gerekli işlemler yapılmadığı takdirde , ilgili kanun maddesi gereğince  tarafımızca resen gerçekleştirilecektir. Yapılan işlemlere ait masrafın yüzde 20 fazlası ile tarafınıza tahakkuk ettirilecektir.

Depremin ardından çatlaklar oluşmuştu: Bursa'daki 48 yıllık belediye binası yıkılacak! Haber

Depremin ardından çatlaklar oluşmuştu: Bursa'daki 48 yıllık belediye binası yıkılacak!

4 Aralık 2023 tarihinde Gemlik Körfezi’nde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki deprem sonrasında Mudanya Belediyesi ana hizmet binasında çatlaklar oluşmuştu. Mudanya Belediye Başkanlığı, tedbir amaçlı boşaltılan binanın yıkımı için harekete geçti. YIKIM İÇİN İHALE AÇILDI Mudanya Belediyesi Ana Hizmet Binası’nın çıkacak hurda malzeme karşılığı yıkımı ve hafriyatının kaldırılması işi için 2886 sayılı Kanun’un 45. maddesine istinaden açık teklif usulüyle ihale açıldı. Camiatik Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Caddesi'nde adresinde bulunan 5 katlı betonarme bina ile tek katlı farklı betonarme bir binanın tapuda 1.432 metrekare, yapı alanının ise 4 bin 41 metrekare olduğu belirtildi. 10 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek ihalenin muhammen bedeli 1 milyon 23 bin TL olarak belirlendi. YIKIM KARARI ÖNCEKİ DÖNEMDE ALINDI Depremde hasar gören belediye binasının, Mudanya'daki en riskli binalardan biri olduğunu ifade eden önceki dönem Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, şu ifadeleri kullanmıştı: Yıkım kararını daha önce almıştık zaten yeni bir belediye binası yapılana kadar diye. Bu depremle birlikte bu taşınmayı, yeni belediye binasının yapılmasının hızlanması gerektiği sürecine girdik. Önümüzdeki bürokratik süreci de hızlı bir şekilde aşarak, yaşadığımız ekonomik sıkıntılar ışığında bu süreci hızlandırmamız gerekiyor. Binanın 1976 yılında yapıldığını belirten Hayri Türkyılmaz, "Bunun raporları daha önceden görsel tespitlerimiz vardı. Bir araba bile geçse sallanan bir binaydı. Kentsel SİT alanında olduğu için, komşu parseldeki tescilli yapıların olmasından dolayı da Anıtlar Kurulu'ndan burasıyla ilgili biz güçlendirme ve dış cephe sağlıklaştırma, boya işlemlerini yapamamıştık, izin yoktu. Biz de bunun üzerine binanın yıkılmasına karar verdik. O binanın yerinde daha önce var olan tescilli bir yapıyı tekrar yapmak için çalışmaya başlamıştık. Önümüzdeki sürecin en önemli projesiydi" diye konuşmuştu.

Bursa'daki 6 mahalle için yıkım kararı çıktı! Adresleri duyuruldu Haber

Bursa'daki 6 mahalle için yıkım kararı çıktı! Adresleri duyuruldu

Bursa'daki belediyelerin metruk yapılarla mücadelesi hız kesmiyor Bursa'da yıkılacak derecede tehlike oluşturduğu belirtilen 6 metruk bina hakkında mail-i inhidam raporu hazırlandı. 6 MAHALLEYİ KAPSIYOR Bursa'nın Yıldırım ilçesindeki Karapınar, Meydancık ve Arabayatağı mahalleleri ile Osmangazi ilçesindeki Alacahırka, İvazpaşa ve Kocanaip mahallelerinde bulunan bazı binalar hakkında yıkım kararı alındı. ADRESLERİ TEKER TEKER PAYLAŞILDI Belediyeler tarafından yapılan duyuruda 6 binanın adresleri de yer aldı. Yıkımı yapılacak binaların adresleri şöyle: OSMANGAZİ Alacahırka Mahallesi 1. Bahçe Sokak. No:6  Ada: 5994 Parsel: 13 İvazpaşa Mahallesi Taşocağı Sokak No:22  Ada: 6229 Parsel: 3 Kocanaip Mahallesi 5. Çayır Sokak No:13  Ada: 6212 Parsel: 17 YILDIRIM Karapınar Mahallesi 417. Sokak No:1-1  Ada: 6212 Parsel: 17 Meydancık Mahallesi Hüseyin Sokak No: Bila (28 Batı arkası) Arabayatağı Mahallesi 4. Kayın Sokak no:7 müştemilatı BELEDİYELER SÜRE VERDİ: YIKILMAZSA CEZASI VAR! Yapılan açıklamada vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaların, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkımının süreceği belirtildi. Belediyelerden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Belediyemiz teknik elemanlarca yapının yıkılacak derecede tehlike oluşturduğu görülerek mail-i inhidam raporu düzenlenmiştir. Yapı sahibi olarak, mail-i inhidam yapının tarafınızdan 10 gün içerisinde güvenliğinin alınarak yıkılması ve molozlarının kaldırılması gerekmektedir. Yukarıda ilanı yapılan yapılar 30 günlük ilanı müteakip 10 gün içerisinde yıkılmadığı takdirde, 3194 sayılı İmar Kanununun 39. maddesi uyarınca belediyemizce resen yıkılarak yıkım masrafının %20 fazlası ile tarafınıza tahakkuk ettirilecektir.

Bursa'daki 2 mahallede yıkım kararı alındı: Belediye süre verdi: O adresler... Haber

Bursa'daki 2 mahallede yıkım kararı alındı: Belediye süre verdi: O adresler...

Bursa'daki belediyelerin metruk yapılarla mücadelesi tam gaz sürüyor.  Bursa'da yıkılacak derecede tehlike oluşturduğu belirtilen bazı binalar hakkında mail-i inhidam raporu hazırlandı. 2 MAHALLEYİ KAPSIYOR: ADRESLERİ PAYLAŞILDI Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Alacahırka ve İvazpaşa mahallelerinde bazı binalar hakkında yıkım kararı alındı. Osmangazi Belediyesi'nden yapılan duyuruda binaların adresleri de yer aldı. Yıkımı yapılacak binaların adresleri şöyle: Alacahırka Mahallesi 1. Bahçe Sokak. No:6 Ada: 5994 Parsel: 13 İvazpaşa Mahallesi 2. Taşocağı Sokak No: 4-6  Ada: 6229 Parsel: 3 BELEDİYE SÜRE VERDİ: CEZASI VAR Yapılan açıklamada vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaların, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkımının süreceği belirtildi. Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Belediyemiz Teknik Personeli tarafından gözlemsel olarak incelenen yapınız ile ilgili 3194 Sayılı İmar Kanunu 39 uncu madde kapsamında rapor düzenlenmiştir. Yapı sahibi olarak metruk/mail-i inhidam durumunda olan yapınızın tarafınızdan 30 gün içerisinde güvenliğinin alınarak tadilat yapılması veya yıkılması, molozlarının ruhsatlı döküm sahalarına kaldırılması gerekmektedir. Yapılar ile ilgili 30 günlük süre içerisinde gerekli işlemler yapılmadığı takdirde , ilgili kanun maddesi gereğince  tarafımızca resen gerçekleştirilecektir. Yapılan işlemlere ait masrafın yüzde 20 fazlası ile tarafınıza tahakkuk ettirilecektir.

Bursa'daki o mahallelerde yıkım karar çıktı: Belediye süre vererek uyardı! Adresleri... Haber

Bursa'daki o mahallelerde yıkım karar çıktı: Belediye süre vererek uyardı! Adresleri...

Seçim sonrası da Bursa'daki belediyelerin metruk yapılarla mücadelesi tam gaz sürüyor.  Bursa'da yıkılacak derecede tehlike oluşturduğu belirtilen bazı binalar hakkında mail-i inhidam raporu hazırlandı. 2 MAHALLEYİ KAPSIYOR: ADRESLERİ PAYLAŞILDI Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bulunan Mollaarap ve Sinandede mahallelerinde bazı binalar hakkında yıkım kararı alındı. Yıldırım Belediyesinden yapılan duyuruda binaların adresleri de yer aldı. Yıkımı yapılacak binaların adresleri şöyle: Mollarap Mahallesi 2. Emin Sokak No: 31-33  Ada: 566 Parsel: 4 Mollarap Mahallesi 2. Emin Sokak No: 4-6  Ada: 566 Parsel: 4 Sinandede Mahallesi 5. Zümtür Sokak No: 14  BELEDİYE KESİN SÜRE VERDİ: CEZASI VAR! Yapılan açıklamada vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaların, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkımının süreceği belirtildi. Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Belediyemiz Teknik Elemanlarca yapının yıkılacak derecede tehlike oluşturduğu görülerek Mail-i inhidam raporu düzenlenmiştir. Yapı sahibi olarak, mail-i inhidam yapının tarafınızdan 10 gün içerisinde güvenliğinin alınarak yıkılması ve molozlarının kaldırılması gerekmektedir. Yukarıda ilanı yapılan yapılar 30 günlük ilanı müteakip 10 gün içerisinde yıkılmadığı takdirde, 3194 sayılı İmar Kanununun 39. maddesi uyarınca belediyemizce resen yıkılarak yıkım masrafının %20 fazlası ile tarafınıza tahakkuk ettirilecektir.​​​​​

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.