Hava Durumu

#Zeytinlik

Bursa Hakimiyet - Zeytinlik haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Zeytinlik haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

Fiyatı gören şaşırıp kalıyor: Bursa Mudanya'da 42 bin TL'ye satılık zeytinlik! Haber

Fiyatı gören şaşırıp kalıyor: Bursa Mudanya'da 42 bin TL'ye satılık zeytinlik!

Bursa İcra Dairesi açık artırma ile Mudanya'da zeytinlik satacağını duyurdu. Türkiye İş Bankası A.Ş'ye olan borcunu ödeyemeyen A.M.Ü. adlı adlı bir vatandaşa ait zeytinlik icra müdürlüğü tarafından satışa çıkarıldı. 42 bin 956 TL muhammen bedel ile ilana koyulan zeytinlik, Kumyaka Mahallesi'nde bulunuyor. ZEYTİNLİĞİN ÖZELLİKLERİ... Satış Memurluğu tarafından yapılan açıklamada, "Bursa İl, Mudanya İlçe, Kumyaka Mahalle/Köy, Palorini mevkii Mevkii, 114 Ada, 6 Parsel, Kıymet takdirine konu taşınmaz halihazırda zeytin bahçesi vasfında olup içerisinde yaklaşık 70-80 yaşlı 4 adet bakımsız zeytin ağacı bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz zemininde herhangi bir toprak işlemesi bulunmamakta ve zemin kısmen yabancı otlarla kaplı durumdadır. Etrafı zeytinlik alanlar ile çevrili durumda olan taşınmaz yaklaşık %5-7 eğime sahiptir. Konum itibari ile Kumyaka Mahallesinin güneyinde ve yüksek rakımlı bölgede bulunan taşınmaz Kumyaka mahalle merkezine ve denize kuş uçuşu yaklaşık 1 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmazın ana arterlere bağlantısını sağlayacak kadastro yolu bulunmaktadır" ifadelerine yer verildi. SATIŞ TARİHİ esatis.uyap.gov.tr adresinden verilen ilana E-Devlet hesabıyla giriş yaptıktan sonra teklif verilebiliyor. 17 Nisan 2024 günü açık artırmaya sunulacak zeytinlik için 24 Nisan 2024 tarihine kadar teklif alınacak.

Hepsi 30 bin TL altı: Bursa'nın üç ilçesinde sudan ucuza tarla, zeytinlik ve bahçe! Haber

Hepsi 30 bin TL altı: Bursa'nın üç ilçesinde sudan ucuza tarla, zeytinlik ve bahçe!

Bursa'da toprağa yatırım yapmak isteyen vatandaşlar arsa ve tarla fiyatlarını araştırıyor. Bu kapsamda Bursa'daki satış memurlukları ve icra daireleri tarafından piyasaya göre daha uyguna satışa sunulan tarla ve arsalar kapış kapış gidiyor. En son olarak Orhangazi Satış Memurluğu, Yenişehir ve Orhaneli İcra Daireleri 3 tarlayı satışa çıkardı. İlgili kurumlar tarafından yapılan açıklamalar şöyle: ORHANELİ Büyükorhan'ın Kınık mahallesi Çalıköy mevkiindeki 980 metrekarelik bahçenin 1/6 hissesi satılacak.  Muhtelif meyve ağaçlarının bulunduğu bahçede rakım 878-888 metre arasındadır. 9012-16 arasında eğim bulunmaktadır. Taşınmazda sulama imkanı bulunmayıp kuru tarım arazisidir. Arazi kumlu-tın toprak yapısına sahiptir. Parsel: 2569 Kıymeti: 29 bin 850 TL KDV oranı:  Kaydındaki Şerhler: 2 adet icrai haciz şerhi vardır. YENİŞEHİR Yenişehir'in Akbıyık mahallesi Çırıkyeri mevkii mevkiindeki 959,82 m2'lik tarla 300 ada, 8 parseldedir. Kıymet takdiri yapılan taşınmaz sulanamayan arazi niteliğinde olup, Hafif profilli, kumlu-killi, tınlı toprak yapısına sahiptir. Topoğrafik yapısı itibarı ile Güneyden Kuzey istikametine doğru hafif eğimli arazi konumundadır. Kuş uçuşu olarak mahalle yerleşim merkezine olan mesafesi 2500 m. mesafededir. Kadastro yoluna cephesi bulunmamaktadır. İmar Durumu: Yok, İnşaat tarzı 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı içerisinde tarım alanında kalmaktadır.  Kıymeti: 28 bin 794,60 TL KDV oranı:  Kaydındaki şerhler: 3083 sayılı yasa gereği toplulaştırma yapılan alan içerisindedir. ORHANGAZİ Orhangazi ilçesinin Yeniköy mahallesindeki  924 Ada, 6 Parsel zeytinlik vasfıyla kayıtlı olup, 296,97 m2 yüzölçümlüdür. Keşif günü zeminde yapılan incelemede, taşınmaz içerisinde ortalama 25-30 yaşlarında zeytin ağaçları bulunmaktadır. Taç yapısı ve verim çemberinin genelde küçük yapıda, bakımsız, yeni sürgün faaliyetinin vasat, yapılması gereken zirai mücadele işlemlerinin yeterince yapılmamış olduğu görülmüştür. Bu nedenle zeytin halkalı leke hastalığı enfeksiyonundan kaynaklı alt yapraklarda dökülmeler meydana geldiği ve ağaçların çalılaştığı görülmüştür. Taşınmaz içerisinde ormanağaç ve ağaççıkların olduğu görülmüştür. Taşınmazda meyil yaklaşık % 8-10 civarı, toprağı killi-tınlı yapıda, istenirse sulanabilir tarım arazisidir. Ayrıca taşınmazın herhangi bir sınırından kadastro yoluna cephesi bulunmamaktadır. İmar durumu: 1/100000 Ölçekli Çevre Düzeni Planında tarım alanında kalmaktadır. Kıymeti: 14 bin 848,50 TL KDV oranı:  NASIL TEKLİF VERİLİR? esatis.uyap.gov.tr adresinden verilen ilana E-Devlet hesabıyla giriş yaptıktan sonra teklif verilebiliyor.

Bursa'da 17 bin TL'ye satılık 296 metrekare zeytinlik! Haber

Bursa'da 17 bin TL'ye satılık 296 metrekare zeytinlik!

Bursa Orhangazi Satış Memurluğu (Sulh Hukuk Mahkemesi) açık artırma ile Orhangazi'de zeytinlik satacağını duyurdu. Açık artırma yöntemiyle 17 bin 424 TL'den ilana koyulan zeytinlik, Yeniköy Mahallesi'nde bulunuyor. ZEYTİN AĞAÇLARI.. Satış Memurluğu tarafından yapılan açıklamada,"Söz konusu taşınmaz Orhangazi İlçesi, Yeniköy Mahallesi, 924 ada 6 parsel numarasında Zeytinlik vasfıyla kayıtlı olup, 296,97 m2 yüzölçümlüdür. Keşif günü zeminde yapılan incelemede, taşınmaz içerisinde ortalama 25-30 yaşlarında zeytin ağaçları bulunmaktadır. Taç yapısı ve verim çemberinin genelde küçük yapıda, bakımsız, yeni sürgün faaliyetinin vasat, yapılması gereken zirai mücadele işlemlerinin yeterince yapılmamış olduğu görülmüştür. Bu nedenle zeytin halkalı leke hastalığı enfeksiyonundan kaynaklı alt yapraklarda dökülmeler meydana geldiği ve ağaçların çalılaştığı görülmüştür. Taşınmaz içerisinde ormanağaç ve ağaççıkların olduğu görülmüştür. Taşınmazda meyil yaklaşık % 8-10 civarı, toprağı killi-tınlı yapıda, istenirse sulanabilir tarım arazisidir. Ayrıca taşınmazın herhangi bir sınırından kadastro yoluna cephesi bulunmamaktadır." ifadelerine yer verildi. 1/100000 Ölçekli Çevre Düzeni Planında tarım alanında kalmaktadır. NASIL TEKLİF VERİLİR? esatis.uyap.gov.tr adresinden verilen ilana E-Devlet hesabıyla giriş yaptıktan sonra teklif verilebiliyor. 19 Mart 2024 günü açık artırmaya sunulacak zeytinlik için 26 Mart 2024 tarihine kadar teklif alınacak.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.