Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Kulübümüz şu anda borç batağında"

Giresunspor Kulübü Başkanı Nahid R. Yamak, "Kulübümüz şu anda tam tabiri ile borca batık bir durumda ve bu borcun mevcut gelirler ile yönetilmesi imkansızdır" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 27.11.2023 20:20
Haber Güncellenme Tarihi: 27.11.2023 20:20
Kaynak: İHA
"Kulübümüz şu anda borç batağında"

Giresunspor Kulübü Başkanı Nahid R. Yamak ve Teknik Direktör Mehmet Birinci, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundular.

Başkan Nahid Yamak, kulübün içerisinde bulunduğu gerçeklerle herkesin yüzleşmesi gerektiğini belirterek, "Bu basın toplantısını yapmaktaki amacımız kulübümüzün içerisinde bulunduğu gerçeklerle herkesin yüzleşmesini ve bu gerçeklerin idrak edilmesini sağlamaktır. Basında, özellikle de sosyal medyada farklı türden eleştirilere maruz kalıyoruz. Bu gayet normal. Açıkçası bu eleştirilerden rahatsız olmuyorum. Bunun nedeni bu eleştirileri yapanların hiçbir olumlu projeye destek vermeyenlerden gelmiş olması. Eleştiri doğru ve yapıcı yapıldığında bizlere de fayda sağlayacak bir fikir ifadesidir. Ancak, ortaya çözüm adına bir fikir koymadığınızda açıkçası yapılan eleştirinin de bir anlamı kalmıyor. Kulübümüzün içerisinde bulunduğu durumu tüm taraftarımızın idrak etmesi ve kabullenmesi gerekiyor" dedi.

"Kulübümüz şu anda tam tabiri ile borç batağında"

Kulübün borcunun mevcut gelirlerle karşılanmasının imkansız olduğuna dikkat çeken Başkan Yamak, “Kulübümüz şu anda tam tabiri ile borca batık bir durumda ve bu borcun mevcut gelirler ile yönetilmesi imkansızdır. Bunun nedeni ise geçmiş yönetimden kalan 350 Milyon TL civarındaki büyük borç yüküdür" şeklinde konuştu.

Kamuoyunda Giresunspor’a dair en fazla merak edilen konu olan transfer tahtasının açılıp açılamayacağıyla ilgili de konuşan Yamak, "Herkesin merak ettiği bu konuya açıklık getirmek istiyorum. Açıkça söylemek gerekirse birinci önceliğimiz kulübün mali yapısını düzeltip borcu yönetilebilir hale getirmek için çözüm üretmek, devamında transfer konusunda elimizden geleni yapabilmek olacaktır. Benim ve arkadaşlarımın önceliği Giresunspor’un borcunu yönetilebilir hale getirmek için bir çözüm üretmek. Bunun için de öncelikle döviz borcunu yönetebilir hale getirmek gerekiyor. 2018 yılından bu yana ülkemizde döviz sürekli artıyor. Bu da döviz borcunun ödenmediği sürece sürekli artması demek. Giresunspor’un yabancı oyunculara 6,5 milyon Euro borcu var. Bu borcun temizlenmesi gerekiyor. Bu borç yönetilmeden Giresunspor hiçbir şekilde var olamaz. Benim ve arkadaşlarımın da amacı bu borcu alacaklılarla pazarlık ederek yönetmek. Bu sürecin şekillenmesi transfer dönemine yetişir ise o zaman transfer yaparız. Yetişmez ise durumumuzda bir değişiklik olmaz" ifadelerini kullandı.

"Elimizdeki oyunculardan en iyi kapasiteyi almak için uğraşıyoruz"

Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Giresunspor Teknik Direkörü Mehmet Birinci ise eldeki oyunculardan iyi performans alabilmek için çalıştıklarını söyleyerek şunları kaydetti;

"Ben bir çalıştırıcıyım. Elimizdeki oyunculardan en iyi performansı almak için uğraşıyoruz. Sizin de bildiğiniz gibi 35 oyuncumuzun 15 tanesi kendi çocuğumuz alt yapımızdan gelme çocuklar. Kapasitelerini olabildiğince fazla zorluyoruz ve onlarda bu kapasitenin çok üzerinde oynuyorlar. Ligde kalırız veya düşeriz ona bir şey söyleyemem ama bir tane bile kayıp oyuncuya tahammülümüz olmuyor. Erol Can’ın yaşadığı çok üzücü bir sakatlık var. Bu bizim adımıza kötü ve zor bir durum."

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.