Hava Durumu
mobmenu

Son Dakika

  Batı Şeria, Lübnan ve Ürdün’de yüzlerce kişi İsrail'i protesto etti

  İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki Baptist Hastanesi'ne (Al Ahli Arab Hastanesi) düzenlendiği saldırı sonrası Batı Şeria, Ürdün ve Lübnan’da yüzlerce kişi sokağa indi. Gösteciler, Ürdün'de İsrail Büyükelçiliğine girmeye çalıştı.
  İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki Baptist Hastanesi'ne (Al Ahli Arab Hastanesi) düzenlendiği ve en az 500 kişinin hayatını kaybettiği hava saldırısı sonrası Batı Şeria, Ürdün ve Lübnan’da yüzlerce kişi sokağa indi. Filistin’in Batı Şeria bölgesindeki başkent Ramallah, Nablus ve Cenin’de sokağa inen Filistinliler, İsrail’in hastaneye düzenlediği saldırıyı protesto etti. Göstericiler, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a da tepki gösterdi.

  Lübnan’daki mülteci kamplarında yaşayan Filistinlilerde, ellerindeki Filistin bayrakları ile yürüyüş düzenleyerek, hastane saldırısını protesto etti. Filistinliler, İsrail'in işlediği savaş suçlarından dolayı cezalandırılması çağrısında bulunarak, uluslararası toplumdan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırganlığını durdurmalarını ve müdahale etmelerini istedi.

  Hastane saldırısı sonrası sokağa inen onlarca kişi Ürdün’ün başkenti Amman’da bulunan İsrail Büyükelçiliği önünde İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını ve ABD Başkanı Joe Biden'ın Ürdün ziyaretini protesto etti. Göstericiler, İsrail’in saldırılarını durdurması için müdahale ve Gazze Şeridi’ne acil insani ve tıbbi yardımın girişine izin verilmesi çağrısında bulundu. Polis, büyükleçiliğe girmeye çalışan göstericilere göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

  Oluşturulma Tarihi: 17 Ekim 2023, Salı 23:56
  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.