Hava Durumu

Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Çocuğunuz mama sandalyesine oturmamak için direniyorsa dikkat!

  Birazdan vereceğimiz kuralları takip ederek bebeğinizi her yemek sırasında nasıl güvende tutacağınızı öğrenin. İşte mama sandalyesinde dikkat edilmesi gerekenler
  Haber Giriş Tarihi: 19.05.2022 15:22

  Haber Güncellenme Tarihi: 19.05.2022 15:22

  bursahakimiyet.com.tr

  Mama sandalyesinin duracağı yeri iyi belirleyin 

  Mama sandalyesini duvar, tezgah ve yemek masasından uzağa koyun. Eğer mama sandalyesi bunlardan birine çok yakınsa, bebeğiniz bunları ayağı ile itip yere devrilebilir.

  Her seferinde güvenlik kayışlarını kullanın

  Mama sandalyesinin oturma kısmı bebeğinizi iyi sarıyor olsa bile başaşağı düşme riskini de dikkate almakta fayda var. Bebeğiniz hiç tahmin etmediğiniz bir zamanda yeni bir gelişim aşamasına geçebilir ve bir hareketi ilk defa yapmayı mama sandalyesinde denemeye kalkabilir; ayağa kalkmak gibi!

  Mama sandalyesinin sabitliğinden emin olun

  Bebeğinizi sandalyeye oturtmadan önce, sandalyenin sabit olduğundan ve iyice açıldığından emin olun. Açılır-kapanır mama sandalyesinin tam olarak açılmış haliyle hazır olduğundan emin olduktan sonra bebeğinizi oturtun. Bunu yapmak için sandalyenin eklem kısımlarını hafifçe ileri-geri hareket ettirmeyi deneyebilirsiniz.

  Bebeğim ek gıdaya hazır mı? 

   Kapasitesinden fazla ağırlık yüklemeyin
  Bebeğiniz mama sandalyesindeyken kardeşinin tırmanmasına izin vermeyin. Fazladan yük ikisinin birlikte devrilmesi için yeterli olabilir.

  Etrafındaki objelere dikkat edin
  Sıcak, kırılabilir ve keskin eşyaları uzakta tutun. Bebeğinizin mama sandalyesinde sabit oturduğunu düşünerek tehlike yaratabilecek eşyaları uzaklaştırmayı ihmal etmeyin. Yukarıda da bahsedildiği gibi, bebeğiniz daha önce yapamadığı şekilde uzanabilir veya etrafta olan birileri bu eşyalara çarparak bebeğinizin olumsuz etkilenmesine sebep olabilir.

  Portatif mama sandalyesi kullanırken de dikkatli olun 

  Benzer şekilde, bebeğiniz portatif mama sandalyesindeyken daha dikkatli olun. Mutfağınızdaki herşeyi bebeğinize göre hazırlamış olabilirsiniz ama onun bu yakın pozisyonu masadaki keskin ve sıcak bulaşıklara, cam eşyalara ve diğer malzemelere siz ona bakmıyorken ulaşabilmesi demektir.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar