Hava Durumu

Dikkat çeken zeka testi: En zekiler bile kurtların arasındaki gizli yavru kediyi bulamıyor!

Zeka ve odaklanma becerisi gerektirebilen bu optik illüzyon testi, bir gizli yavru kedi ve pek çok kurt görseline istinaden oluşturuldu. Testte istenen kurtların arasındaki gizli yavru kedinin 7 saniye içinde tespit edilmesi. Fakat birçok insan adeta zeka sınırlarını zorlayabilen bu optik illüzyon testinde başarısız oldu. İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2024 19:53
Haber Güncellenme Tarihi: 18.05.2024 19:55
Kaynak: Akşam
Dikkat çeken zeka testi: En zekiler bile kurtların arasındaki gizli yavru kediyi bulamıyor!

Optik illüzyon testlerini çözmeye çalışmak eğlenceli olmasının yanı sıra yüksek dikkat ve zeka gerektirebiliyor. Çünkü gizli görsellerin kısa süre içinde bulunması bekleniyor. Ancak bulunması gereken görselleri diğerlerinden ayırt etmek oldukça fazla uğraştırıcı olabiliyor.

Zeka ve odaklanma becerisi gerektirebilen bu optik illüzyon testinde de kurt görsellerinin içindeki gizli yavru kedi görselinin 7 saniye içinde bulunması isteniyor. Fakat kurt görsellerinin çoğunlukta olması ve bulunması gereken görselin ustalıkla gizlenmiş olması, işleri oldukça fazla zorlaştırabiliyor. Nitekim bu optik illüzyon testini çözmeye çalışan birçok insan başarısız oldu.

ZEKA TESTİ: 7 SANİYEDE 691 KİŞİDEN 26'SI BULABİLDİ

Kurt görsellerinin çoğunlukta olduğu bu optik illüzyon testinde, sadece bir gizli yavru kedi görseli bulunuyor. Ayrıca bu test Türkiye'de toplam 691 kişiye uygulandı. Fakat 7 saniye içinde yalnızca 26 kişi gizli yavru kedi görselinin yerini fark edebilir. Bu sebeple bu optik illüzyon testinde, sadece üstün zeka seviyesi ve odaklanma becerisine sahip olan kişilerin 7 saniye içinde başarılı olabilecekleri iddia edildi.

Zeka sınırlarını zorlayabilen bu optik illüzyon testini çözmeye çalışan birçok insan başarısız olmuştu. Zira kurt görsellerinin çoğunlukta olması, gizli yavru kedi görselinin bulunmasını neredeyse imkansız hale getirebiliyordu. Peki pek çok insanın başarısız olduğu bu optik illüzyon testinde, siz 7 saniyede başarılı olabilir misiniz?

İşte söz konusu test;

Gizli Yavru Kedi İpucu: Bu optik illüzyon testinde kurt görsellerinin çoğunlukta olması, pek çok insanın başarısız olmasına neden olabiliyordu. Bu nedenle zeka sınırlarını zorlayabilen bu testte birçok insan ipucundan faydalanabiliyor. Eğer siz de istenilen görseli bulamadıysanız, optik illüzyon testinin orta alt hafif sağ tarafına daha dikkatli bakmalısınız.

KURT GÖRSELLERİNİN ARASINDAKİ GİZLİ YAVRU KEDİNİN YERİ

Dikkatin yanı sıra zeka gerektirebilen bu testte birçok insan başarılı olamamıştı. Zira gizli yavru kedi görselinin ustalıkla gizlenmiş olması ve kurt görsellerinin fazla olması, adeta zeka sınırlarını zorlayabiliyordu. Eğer siz de istenilen görseli bulamadıysanız, aşağıdaki resme bakabilirsiniz.

İşte kurt görsellerinin arasındaki gizli yavru kedi görselinin yeri;

Kaynak: Akşam

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.