Hava Durumu

Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Osmangazi Köprüsü bayramda ücretsiz mi?

  Bayram tatili için şehir değiştirecek olan vatandaşlar köprü trafiğine takılmak istemiyor. Boğaz'da köprü trafiğine takılmamak için İzmit Körfezi'ndeki Dilovası Dil Burnu ile Altınova Hersek Burnu arasında inşa edilen Osmangazi Köprüsü'nü kullanmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazla. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır" ifadelerini kullandı. Peki 20-21-22-23 Temmuz Bayramda Osmangazi Köprüsü bedava mı? Osmangazi Köprüsü bayramda ücretsiz mi?
  Haber Giriş Tarihi: 20.07.2021 23:57
  bursahakimiyet.com.tr

  Kurban Bayramı tatili içerisinde olduğumuz şu günlerde Osmangazi Köprüsü üzerinden yola çıkacak olan vatandaşlar Osmangazi Köprüsü bayramda ücretsiz mi sorusuna yanıt arıyor. Her sene köprü ve otoyollarda ücretsiz geçiş sağlanırken gözler bu seneki bayramda hangi köprü ve otoyolların ücretsiz olacağına çevrildi. Peki Osmangazi Köprüsü bayramda ücretsiz mi? İşte yanıtı...

  OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ BAYRAMDA ÜCRETSİZ Mİ?

  Kurban Bayramı arifesi 19 Temmuz'da denk geliyor. Bayramın ilk günü ise 20 Temmuz Salı günü idrak edilecek olup Bayramda Osmangazi Köprüsü ücretsiz mi sorusunun yanıtı belli oldu. 20, 21,22 ve 23 Temmuz'da Osmangazi gibi yap işlet devret kapsamındaki köprüler ve otoyollar hariç, diğer köprü ve otoyollar ise ücretsiz olacak.

  20-21-22-23 TEMMUZ BAYRAMDA OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ BEDAVA MI?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır" ifadelerini kullandı.

  Buna göre bayram boyunca Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi gibi yap işlet devret kapsamındaki köprüler ve otoyollar hariç, diğer köprü ve otoyollar ise ücretsiz olacak.

  Ücretsiz olacak 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri'nde 1.sınıf araçlar için 13.25 TL geçiş ücreti uygulanıyor.

  Ücretli olarak hizmet vermeye devam edecek olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ndeki 1.sınıf araçlar için geçiş ücreti 27.50 TL ve Osmangazi Köprüsü'nde de 1.sınıf araçlar için geçiş ücreti de 147.50 TL olarak uygulanıyor.

  KURBAN BAYRAMI'NDA HANGİ KÖPRÜ VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ OLACAK?

  Yolculuk için hazırlığını tamamlayanlar, bayramda köprü ve otoyol geçişlerinin ücretli olup olmadığını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacağını duyurdu.

  Bayram boyunca Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi gibi yap işlet devret kapsamındaki köprüler ve otoyollar hariç, diğer köprü ve otoyollardan geçiş ücretsiz sağlanacak. Ücretsiz olacak 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinde 1.sınıf araçlar için 13.25 TL geçiş ücreti alınıyor. Ücretli olarak hizmet vermeye devam edecek olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ndeki 1.sınıf araçlar için geçiş ücreti 27.50 TL ve Osmangazi Köprüsü'nde de 1.sınıf araçlar için geçiş ücreti de 147.50 TL olarak uygulanmaktadır.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar