Hava Durumu

Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Tütsünün faydaları nelerdir? Adaçayı, sandal ağacı, amber...

  Tütsünün faydaları, sıklıkla araştırılan konulardan biridir. Özellikle kullanım alanının fazla olmasından dolayı da önem taşıyan konular arasındadır. Bu bakımdan tütsünün faydaları nelerdir öğrenebilir ve tütsü ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Tütsünün faydaları nelerdir?
  Haber Giriş Tarihi: 04.04.2022 14:03

  Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2022 14:03

  bursahakimiyet.com.tr

   Tütsünün faydaları arasında ortamdaki kokuların uzaklaşmasını sağlamak vardır. Aynı zamanda tütsü kan basıncı ve kolesterol dengesini de sağlar.

   Tütsünün faydaları nelerdir?

   Tütsünün faydaları birçok kişi tarafından merak edilerek sık sık araştırılmaktadır. Tütsü, eski çağlardan günümüze kadar gelmiş olan bir sürece sahiptir. Eski dönemlerde tütsüler şifa bulmak amacı ile kullanılmaktaydı. Günümüzde ise hala alternatif tıp yöntemlerinden biri olarak kullanılır. Modern çağda ise tütsü daha çok bioenerji ya da meditasyon amacı ile kullanılmaktadır.

  Tütsünün faydaları arasında ortamdaki kokuyu değiştirmesi vardır. Ayrıca kötü kokuları uzaklaştırma ve enerjiyi değiştirme etkisi de mevcuttur. Strese ve depresyona karşı iyi gelen tütsüler konsantrasyon imkanını da kolaylaştırır. Bazı tütsüler ile cinsel istikrarı artırmak mümkündür. Tütsünün çeşidine göre etkileri değiştirmek mümkündür. Asıl olarak tütsülerin amacı ortamdaki kötü kokuyu değiştirmek olurken farklı faydaları ve amaçları da mümkündür.

   Adaçayı, sandal ağacı, amber, lavanta ve yasemin tütsüsü faydaları

  Tütsünün faydaları ve amaçları birçok kişi tarafından merak edilerek sık sık araştırılmaktadır. Tütsü genellikle ortamdan kötü kokuyu uzaklaştırmak için kullanılır. Fakat farklı tütsülerin farklı faydaları ve amaçları da mevcuttur. Adaçayı, Sandal Ağacı, Amber, Lavanta ve Yasemin tütsüsünün faydaları şu şekildedir:

  Adaçayı tütsüsünün faydaları: Adaçayı, manevi olarak mod yükselten bir tütsüdür. Negatif enerjilerin yok olmasını sağlayan adaçayı belirli nesnelerin temizlenmesine ve güçlenmesine de yardımcı olur. Ayrıca ada çayının ruhu iyileştirici ve stresi yatıştırıcı etkileri de vardır. Uyku kalitesinin artması için de adaçayı tütsüsü önerilmektedir. Adaçayı ritüel olarak yeni ayda, sabah ve akşam olarak iki kez yakılması önerilen bir tütsüdür.

  Sandal Ağacı tütsüsünün faydaları: Sandal ağacı güçlü bir kokuya sahip olduğu bilinen bir ağaçtır. Bu nedenle tütsüsünün kokusu da oldukça etkilidir. Sandal ağacı tütsüsü genellikle dikkat ve konsantrasyon artırma etkisi ile bilinmektedir. Şifa için de kullanılması mümkün olan sandal ağacı tütsüsü ruhsal olarak rahatlamak amacı ile kullanılır. Tütsü olarak ferahlama, kötü kokulardan arınma, çakra açma ya da bio enerji elde etme için Sandal ağacı kullanılması mümkündür.

  Amber tütsüsünün faydaları: Odunsu bir kokusu olan amber sıkça tercih edilen bir tütsü kokusudur. Hem sakinleştirme ve de dinlendirme etkisi olan amber tütsülerde sıkça tercih edilir. Genelde tütsü yakma ritüelleri olan kişiler tarafından sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tütsü yakılmaktadır. En çok sakinleştirici etkisi ile bilinen amber meditasyon ortamının oluşmasını da sağlamaktadır.

  Lavanta tütsüsünün faydaları: Lavanta tütsüsünün faydaları arasında negatif enerjiyi uzaklaştırması vardır. Nazara karşı da koruyucu olduğu bilinen lavanta tütsüsü aynı zamanda uyku için de oldukça etkilidir. Nefes açma konusunda da oldukça etkili olan lavanta tütsüsü şifa vericidir ve alerji sorunlarına da olukça iyi gelir. Lavanta tütsüsü lavanta çiçeklerinden elde edilir ve yakıldığında ortama sakinlik ve ferahlık verir.

  Yasemin tütsüsü faydaları: Yasemin tütsüsü bahar ve doğal ortam kokusuna sahip bir tütsüdür. Acı yatıştırıcı bir etkisi olan yasemin tütsüsü kötü kokuların ortamdan uzaklaşmasını sağlar. Aynı zamanda meditasyon ya da ferahlama amaçlı yasemin tütsülerinin kullanılması da mümkündür. Negatif enerjiyi de yasemin tütsüsü ile ortamdan uzaklaştırmak mümkündür.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar