Adem VURAL

Adem VURAL

ademvural@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Maç maç
26 Eylül 2016 Pazartesi, 07:29
Futbolda pelesenk olmuş bir cümle var. Maç, maç gidiyoruz diye. Ya da önümüzdeki maçlara bakacağız gibi. Bu sezon tam da Bursaspor için söylenmiş bir söz gibi duruyor.
Dünkü maç da onlardan bir tanesiydi.
Kasımpaşa belki de bu beş haftalık dilimde en iyi maçını oynadı diyebiliriz. İlk yarı en az beş gol olabilecek pozisyon geliştirdiler ama son vuruş ve final paslarında beceriksizdiler.
Seyirci maça ilgi göstermiş ve daha fazla oyunun içinde gözüktüler. Hele hele maçın kırılma anlarında ise tamamen maçı istedikleri gibi ıslık ve tezahüratlarıyla yönlendirdiler.
Bursaspor hep aynı on birle oynuyor. 'Kazanan takım değiştirilmez' prensibini uyguluyor Hamza hoca. Sonucunu da alıyor. Ama seyircinin yüksek sesle homurdandığını söyleyebilirim.
Kasımpaşa daha çok hücum yapıyor. Daha çok topla oynayan, pas yapan ve hücum deneyen takım olunca homurdanması da çok doğal geliyor bana.
Bakın şimdi;
Jorquera 61'de oyuna giriyor; 62'de golü atıyor.
Bu oyuncuyla da oyuna başlayabilirsin. Benzer golü geçen hafta da aynı oyuncu aynı dakikalarda oyuna girer girmez atmıştı.
Ondan sonra oyunun kalan bölümünde bitiş düdüğüne kadar Kasımpaşa tek kale oynadı.
Harun Tekin kalesinde devleşti.
Üstüne bir de penaltı atışını kurtardı. Takımın puan kaybetmesini engelledi.
İsmail Konuk'un eline top çarpınca hakem penaltı kararı verdi ve ikinci sarı karttan oyuncumuzu ihraç etti.
Seyirci bu kararı samimi bulmadı ve penaltı atışında,
olağanüstü;
Bir kaçtık daha yukarı çıkarak ıslık ve tezahürat yaparak takımını destekleyince inanın ben 'Tamam dedim, bu seyirci kalbiyle devreye girdi mi kimse dayanamaz.'
Dayanamadı da;
On kişi takım sahadan üç puanı aldı..,
Beş maçta dört galibiyet bir mağlubiyet.
Önemli bir başarı.
Yalnız Bursaspor seyrettiğim her maçında sahada her an maçı kaybedecekmiş gibi bir görüntü sergiliyor. Bu görüntüyü üstünden atmalı.
Her oyuncusu sahada Pablo gibi yüksek konsantrasyon ve istekli oynasa yeter...
Galibiyeti getiren goller hep orta sahada oynayan oyuncularımızdan geliyor. Bu sevindirici ama ne zaman hücum oyuncularının attığı gol sayısı toplamda fazla olduğu zaman.
Şu anda olduğu gibi olursa.
Problem var demektir.
Düşündürücü...