Adem VURAL

Adem VURAL

ademvural@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Tarih bizlere neleri gösterdi
02 Eylül 2016 Cuma, 07:00
Futbol adına yoğun bir hafta yaşıyoruz.
Nasıl yani? Şöyle; 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kulüpler Birliği heyetini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Aziz Yıldırım da vardı... Cumhurbaşkanı daha evvel Kulüpler Birliği Başkanı’nın da dillendirdiği deplasman yasağının kalkması gerektiğini söyledi... Birlik ve beraberliğimiz için bu çok önemli...
Bu arada Aziz Yıldırım’ın yaptığı açıklamaya cevap veren ve kulübün internet sitesinde yazılı açıklama yapan Bursaspor kulübü para cezası aldı. Ali Ay da hem para cezası hem de hak mahrumiyeti cezası yedi. Konu; “Benim param çok ben istediğim gibi konuşurum” meselesi değil!
Bursa sizi seviyor, dersinize iyi çalışın, sabaha kadar konuşun.
Bu kadar paraya ihtiyacımız olduğu dönemde ceza yememiz hiç ama hiç yakışmadı... TFF statüsü ve disiplin yönetmeliğini okumuş olsalardı, biraz yaptıkları görevlerin sınırlarını belirleyen TFF anayasasını inceleselerdi bu cezalar gelmezdi.
Bir de; Timsah Arena’da, kendi evinde, tribünler tıklım tıklım dolmuşken bu kadar acınası futbol oynayarak maç kaybedilmesi hiç hoş olmadı. Bazı maçlar oynarsınız. O maç seyirci ile barışmanızı, bir araya gelmenizi sağlar. Kaybedilmemesi gereken maçlardan bir tanesidir o.
Başakşehir maçı buna ciddi örnektir.
Herkesi bir araya getirmiştir. Tam bir festival, bayram...
Hamza Hamzaoğlu takımı maalesef bu manada hazırlayamamış. Maç sonu açıklaması ise tam bir felaket… 
Yüksek karakterli, delikanlı, sözünün arkasında, adam gibi adam…
Futbolun içinde artık çok kolayca kullanılmaya başlandı.
Ama aslında bunlar hem herkeste olması gereken meziyetler hem de zor şeyler.
Eğer konu kariyerse basarsın istifayı görürüz delikanlılığını! Hiçbir oyuncu, yönetici ya da teknik direktör futbol takımından büyük olamaz. Çünkü takım yoksa hiçbiri yok. Bursaspor varsa hepsi var.
Tarih bize neler gösterdi neler…
2016 Euro Fransa’nın hala konfetileri yere düşmemişken;
FIFA Dünya Kupası gruptan çıkma maçları başlıyor.
Tabii ki Türkiye’de futbol gündemini belirleyen adam Fatih Terim Rusya maçı aday kadroyu belirlemede ilk sıraya oturdu. Kendince Arda Turan ve altı oyuncunun neden kadroya çağrılmadığını anlatıyormuş gibi yaptı ve ‘Siz daha iyi biliyorsunuz’ diyerek topu basının üzerine bıraktı... Takım tamamen gençleştirilmiş durumda. Enes Ünal’ın da kadroda olması bizim için ayrı bir gurur oldu tabii. Maç Antalya’da oynandı ve berabere bitti. Şimdi Hırvatistan maçını bekliyoruz....
Fakat şunu itiraf etmem, daha doğrusu söylemem gerekiyor.
Bugün yıldızım diye sahnede dolaşan her oyuncunun parlamasında onun cilası vardır.
Ozan Tufan, Volkan Şen, Serdar Aziz, Şener Özbayraklı ve en son Emre Mor…
Bütün bunlara rağmen, herkesin kafası karışık.
Net bir fotoğraf yok. Fluluk devam ediyor.