Adem VURAL

Adem VURAL

ademvural@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yol haritası
15 Şubat 2018 Perşembe, 08:15

Her ne iş yapıyorsanız yapın. Keyif alın.O zaman iş olmuyor.
Zevk aldığınız hayatın normal akışında bir faaliyet, yaşam tarzınız oluyor. Ezberleriniz çoğalıyor. Eğer bu futbol ise! Sizi izleyenler de keyif alıyor. Dolayısıyla başarı geliyor.
Ekip, takım ruhu, yüksek tempo, performans, hız...
Beraberinde istenen sonuçlar!
İyi niyet, samimiyet, profesyonellik, biraz da ruh. Hırs da tabii.
Bütün bunları oluşturabilecek organizasyon başarısı.
Yönetim kademeleri. Teknik, idari, finansal. Geçişler doğruysa! Başarı koşarak gelir. O zaman biz neden başaramıyoruz.Problem nerede?
Alanya,Akhisar ve Başakşehir karşısında oynayan takım Bursaspor muydu?
Artılarımız; Büyük şehir, harika tesisler, muhteşem taraftar, şahane stadyum, çok iyi niyetli başarıya aç bir başkan, dünya çapında tanınan bir Fransız teknik direktör, yığınla futbolcu!
Peki sıkıntı nerede? Para mı? Uyuşmazlık mı? Yoksa verilmeyen cezalar mı?
Ciddi bir iddia var. Futbolcular paralarını zamanında alamadığı için oynamıyorlar diye! Öyle olsa; Galatasaray ligin dibinde olurdu. Ama lider.
Demek ki bu tez doğru değil. Geçmişten bugüne, kaldı ki Bursaspor'da kimsenin alacağı kalmamıştır. Öyleyse Paul Le Guen'in yöntem hatası yaptığını söyleyebilir miyiz? Ya da kendi içinde takımıyla adrenalin yaşamak adına macera arıyor.
Eğer böyleyse, bu çok tehlikeli!
Hani futbolculara imza attırmadan önce tam teşekküllü anlaşmalı bir hastaneden sağlam olup olmadığı ile ilgili rapor isteniyor ya! Bence teknik direktörlerden de zaman zaman rapor istenebilmeli. Her şey tıkır tıkır iyi gitmesi gerekirken bunların yaşanması çok manidar. Garip bir durum.
Sözün özü; bu hafta Yeni Malatyaspor karşısında olası kötü bir sonuçta çok farklı ve sıkıntılı bir haftaya gireriz ki! Sorumlular ile ilgili yeni kararlar alınabilir.
Bildiğiniz gibi Bursasporlular için gerçek genel kurul stadyumdur.
Oradan çıkacak sonuç yol haritasını belirler...