Hava Durumu

2022 uçaklarını şimdi alalım

Yazının Giriş Tarihi: 08.08.2021 07:56
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.08.2021 07:56

Dünya küçük. Her mal ve hizmetin bir fiyatı var.

Misal şimdi araştırmaya başlayın, paranız varsa eminim kendinize bir yangın söndürme uçağı satın alabilirsiniz.

27 Temmuz'dan, yani Manavgat'ta orman yangını çıkan ilk günden bu yana, bir yığın şeyi tartışıyoruz ama laf dönüp dolaşıp yangın söndürme uçaklarına geliyor.

2020'de de orman yangınları çıkmıştı.

En çok yangın söndürme uçağı konuşulmuştu.

Ne acı ki, konuşulduğuyla kalmış.

Korkarım bu yangınlar da bir gün tamamen kontrol altına alınacak, başka deyişle ortada yanacak ağaç kalmayacak, bu ekip, başımızdaki bu heyet uçak almayı 2022'de de akıl edemeyecek.

Avustralya 300 gün kadar yanmıştı. Bizim yangınların da devam etmeyeceği, en azından bir 10 gün daha sürmeyeceği nereden garanti, Allah göstermesin.

Şu ara, misal yarın falan bastırsalar parayı 2-3 uçak alsalar ya.

Bu sene son yangınlarda kullanırız, seneye de hiç olmazsa yangınlara sıfır uçakla yakalanmayız.

Cumhurbaşkanının 13 tane uçağı var deniyor, 8 tane diye de duydum.

Tarım ve Orman Bakanı'nın bile uçağı varmış.

Paramız vardır uçak almaya, olmasa gönderir miydik Somali'ye!

Futbolcu transferinde olduğu gibi, para artı oyuncu misali, bir makam uçağı verip 2 yangın söndürme uçağı artı para alabiliriz bence.

GÜÇLÜ ÜLKE- WEAK ÜLKE

Bakan Süleyman Soylu bırak uçağı, helikopterlerin denizden göllerden su aldığı sepetlere (bambi deniyor onlara) bile sahip olmadığımızı anlatıyordu ki televizyonda.

Sosyal medyada 'global call' muhabbeti çerçevesinde 'Help Turkey' diye bir kumpanya tertip edildi, enteresan bir aktivite tezgahlandı.

Bu durum, yani 'yardım isteyen ülke Türkiye' muhabbeti bazılarının gururuna dokundu.

Hemen 'strong Türkiye' diye 'güçlü Türkiye' diye kontra yapıldı, bu ezik kampanyaya.

'Strong Türkiye'ye inanan çok olmuştur. Türkmenistan'da taksicinin biri abime 'Biz altın çağda yaşıyoruz' dediği gibi.

Adamı inandırmışlar altın çağda yaşadığına.

'Strong Türkiye' de o hesap. 'Strong' olmasak misal, yangın kayıplarımızı bire bir karşılayabilir miyiz?

Evi yanana TOKİ evi, küçükbaşa küçükbaş, büyükbaşa büyükbaş, beyaz ete beyaz et, ayılana ayran- gazoz, acıkana ekmek arası tavuk döner!

Strong olduğumuzla alakalı hiç bir tereddüt yok.

Somali'ye 30 milyon dolar ateşledik ya.

Güçlü ülkeyiz demek ki, olmasa gönderemeyiz.

Haluk Levent'in Ahbap organizasyonu misal toplamış parayı 15 günlüğüne helikopter kiralamış.

(Hükümet çevrelerinin 'Hey Ahbap! Sen beni güçsüz mü göstermeye çalışıyorsun!' dememesi takdire değer!)

Ukrayna'dan da 5 tane helikopter gelmiş. Hepsi de gece uçuşu yapabiliyormuş.

Ukrayna bizden 'strong' değil nerden bulmuş bu helikopterleri?

Üstelik devlet başkanları komedyenlikten gelme. Bizimki dünya lideri.

'Strong' ülke 'weak' ülkeden kiralamış helikopterleri.

İSTİFA EDECEK DELİKANLI ARANIYOR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da 'görevden affını' istemiş.

Alışkanlık olduğu üzere tabii ki 'Cumhurbaşkanı'na şükranlarını sunarak.'

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile böyle de bir siyasi geleneğimiz, teamülümüz, akidemiz oldu, kutu gibi, şirin mi şirin..

Artı kimse istifa edemiyor!

Herkes görevden affını istiyor.

O kadar ki, 'otur be nereye!' dense, gidemeyecekler! (Soylu numunesi!)

Gelinen noktada biri çıkıp 'hayır beyler bayanlar ben görevden affımı falan istemiyorum bildiğiniz istifa ediyorum' dese kahraman olacak.

Helal olsun adama (kadına) göstere göstere istifa etti denecek.

Tarihe geçecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.