Adnan BAŞTOPÇU

Adnan BAŞTOPÇU

adnanbastopcu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
325 milyon adet, cinayet!
31 Ocak 2019 Perşembe, 08:08

Rus askeri uzman Aleksey Leonkov ABD'nin tüm nüfusunun yok edilmesi için 10 adet RS-28 Sarmat kıtalararası balistik füzenin yeterli olacağını yazdı.
Adam bunu askeri bir dergiye yazmış. Oldukça teknik bir yazı. Sonu şöyle:
'.. füzelerden bir tanesi 33.7 ile 37.5 milyon kişinin ölümüne yol açabilir. 10 Sarmat füzesi, ABD'nin tüm nüfusunu yok edebilir.'
Dünya ne hale gelmiş. İnsanlık ne hale gelmiş.
Bir kişi oturmuş, 325 milyon insanın nasıl tek hareketle öldürülebileceğini yazıyor.
Hem de makalesinde.
Hukuk, uluslararası hukuk falan tam bilmem.
Ama şunu biliyorum. 'Bütün ABD'lilerin ölmesi lazım' demek fikir hürriyetine girer.
Sonuçta dilek ve temenni. Ağzı olan konuşuyor gibi bir şey.
Ama...
'Bir Sarmat füzesi 33-37 milyon Amerikalıyı öldürür, bu durumda 10 tanesi tamamını götürür' demek. Sizi bilmem bana göre, uluslararası terör!
Hesaplanmış, kitaplanmış, planlanmış çünkü.
Düğmeye basılmış olması gerekmez, akıldan geçmesi de insanlık suçu!
'Despinated Survivor' izleyen biri olarak söylüyorum, atanmış başkan Tom Amca'nın eli armut toplamaz böyle bir durumda.
(Boston'daki kızıma özel not: Kızım bakalak ol havaya!)

İNSANİYET NAMINA!..

Fi tarihi. Ablam bir ofiste işe başlamış. Aynı gün bakmış yerde 20 lira. Götürmüş patrona, 'Güvenilir biri olduğumu test edecekseniz, daha değişik taktikler bulun!' demiş.
Ertesi gün de işi bırakmış.
Yazı işlerinde yere sahte 50 lira attık geçende. Bakalım kim şefkat gösterecek diye. Görsel yönetmenimiz Coşkun Çakır kaptı parayı. Uzaktan kesiyoruz ne yapacak diye. Epeyce bir süre sessizliğe gömüldü sanırken meğer anında WhatsApp grubuna mesaj yazmış:
'Bir miktar para bulunmuştur, kaybedenlerin...'
Coşkun da güvenilir biri olduğunu kanıtladı.
Ve Gemlikliler! Ne kadar güvenilir insanlar olduklarını en son onlar kanıtladı.
İnternet televizyonunun biri sosyal deney yapmış Gemlik'te. Oyuncu Tanju Artar sahilde yürür gibi yapıp sürekli cüzdanını düşürmüş. Ve bulanların tamamı cüzdanı getirip Tanju Bey'e teslim etmiş. Yani neymiş? İnsanlık halen yaşıyormuş, en azından Gemlik sahilinde!..

BOŞANDIRAN KOMEDYEN!

İskoçyalı komedyen Daniel Sloss, yaptığı 'stand-up' gösteriyle tamı tamamına 17 bin ilişkinin bitmesine neden olmuş. Adamla ilgili uzun haberi üşenmedim okudum. Anladığım şu:
Eleman evlilerde ve/veya bir ilişki yaşayanlarda 'Hayatımın bu kadar yılını boşa harcadığımın farkında mıyım?' ve 'Hayatımın geri kalanını da boşa harcamak istiyor muyum?' türü iki adet kuşku oluşturmuş. Sonra da şu iki istatistiği salmış ortaya: 'Evliliklerin yüzde 55'i boşanmayla sonuçlanıyor. Hele 30 yaşından önce başlayan ilişkiler, yüzde 99 bitiyor!'
Bu söylem o kadar etkili olmuş ki, gösteriyi izleyen 500 kişi eşlerinden ayrılmış.
Adamdaki cevheri ücretli bir TV platformu hemen fark etmiş ve gösterileri kanala taşımış. O saat itibariyle birbirinden ayrılan kişi sayısı 17 bine çıkmış.
Şu haberde kimi azarlayayım tam bilemedim.Komedyeni mi, yoksa ona uyup 10 yıllık 15 yıllık evliliklerini bitirenleri mi?
Allah akıl fikir versin, ne diyeyim...